آموزش – امکان نمایش محدود استوری در اینستاگرام با استفاده از قابلیت close friends در نسخه جدید

با آپدیت اینستاگرام به نسخه جدید، می توانید استوری ها را تنها با دوستان صمیمی خود به اشتراک بگذارید و از بقیه فالوورها پنهان کنید. با استفاده از قابلیت نمایش محدود استوری (close friends)، همه فالوورها استوری های شما را نمی بینند. قبل از هر کاری اینستاگرام خود را از لینک های زیر به آخرین نسخه ارتقا دهید.

دانلود Instagram از آیتونز

دانلود Instagram از گوگل پلی استور

در نسخه های قبلی اینستاگرام، اگر می خواستید استوری ها را از تعدادی از فالوورهای خود پنهان کنید، باید در story settings و با استفاده از گزینه hide story from این کار را انجام می دادید. اما مشکل اینجا بود که این تنظیمات حفظ می شد و برای منتشر کردن یک استوری به صورت عمومی، باید دوباره تنظیمات را به حالت قبل بازمی گرداندید. یعنی امکان نداشت در آن واحد بتوانید یک استوری را به صورت عمومی و یک استوری را به صورت محدود منتشر کنید.

اما در آپدیت جدید این مشکل رفع شده است. در نسخه جدید و با استفاده از قابلیت نمایش محدود استوری می توانید یک لیست از دوستان صمیمی خود بسازید و استوری را فقط برای آنها منتشر کنید.

برای ساختن لیست close friends مراحل زیر را طی کنید:

  1. اینستاگرام را باز کنید و منوی همبرگری را از بالا و سمت راست صفحه باز کنید.
  2. از لیست گزینه close friends را انتتخاب کنید.
  3. در صفحه ای که باز می شود، لیست فالوورهای شما نمایش داده می شود. گزینه Add مقابل هر اسم را بزنید تا وارد لیست دوستان صمیمی شما شود.
  4. گزینه Done را بزنید.

از این پس وقتی می خواهید استوری منتشر کنید، علاوه بر Your Story، یک گزینه دیگر با نام Close Friends هم وجود دارد. با انتخاب این گزینه، استوری شما فقط برای کسانی قابل مشاهده است که در لیست دوستان صمیمی شما باشند.

در صفحه اینستاگرام شما استوری های عمومی با دایره قرمز و استوری های محدود با دایره سبز نمایش داده می شوند.

بهترین زمان ارسال پست در اینستاگرام

به نقل از :blog.carti.ir