آموزش – چگونه در سیستم عامل مک نمایش اعلان های وب سایت ها در سافاری را غیرفعال کنیم؟

کار با سافاری همواره تجربه‌ای لذت بخش از سرعت، قدرت، امنیت و زیبایی است. در میان قابلیت‌های فراون آن، می‌توان به نمایش اعلان‌های وب سایت‌ها اشاره کرد. در ادامه نحوه مدیریت این اعلان ها را در سیستم عامل مک بیان خواهیم کرد.

سافاری را شاهکار اپل می‌نامند. این برنامه، مرورگری قدرتمند است که شرکت اپل آن را عرضه کرده است. ظاهر آن فوق‌العاده زیباست و در مقایسه با سایر مرورگرها بسیار سریع‌تر عمل می‌کند. همان طور که گفتیم سرعت بارگیری، ظاهر زیبا، و از همه مهم‌تر امنیت آن هر کابری را به وجد می‌آورد.

مرورگر سافاری قابلیت‌های بسیار خوبی دارد، از این رو همواره مورد توجه کاربران زیادی بوده است. یکی از این قابلیت‌ها، نشان دادن اعلان‌های وب سایت‌ها است. با این ویژگی می‌توانید به محض این که خبر یا مطلبی در وب سایت مورد نظرتان منتشر شد، مطلع شوید و همواره به روز باشید. اما این اعلان‌ها گاهی کلافه کننده هستند و کاربران ترجیح می‌دهند اعلان برخی سایت‌ها را غیرفعال کنند. در این جا خواهیم گفت که برای این کار باید چه کاری انجام دهید.

غیرفعال کردن اعلان‌ها وب سایت بر روی سیستم عامل مک (macOS)

  • وارد مرورگر سافاری شده، و این مسیر را دنبال کنید: Safari > Preferences
  • بر روی گزینه Websites زده ، سپس از ستون سمت چپ Notifications را انتخاب کنید.

notifications safari/ اعلان های سافاری

  • وب سایت‌هایی که می‌خواهید اعلان‌هایشان را غیر فعال کنید را هایلایت کرده و در قسمت پایین، گزینه Remove را انتخاب کنید.
  • در پنجره باز شده این عمل را تایید کنید.

اعلان‌های وب سایت سافاری قابلیت بسیار خوبی است. اما گاهی کاربران با اعلان‌ها بسیار زیادی روبه‌رو می‌شوند که هم دست و پاگیر هستند و هم کاربران را کلافه می‌کنند. دانستن این که چطور آنها را مدیریت کرده و از تعدادشان بکاهید، چیزی است که برای هر کاربری لازم و ضروری است.

به نقل از : mag.plaza.ir