آموزش – آموزش کالیبره کردن باتری آیفون / آیپد تنها در ۶ قدم آسان!

باتری های ضعیف و کم کار باعث شده است تا کاربران نسبت به استفاده از گوشی ناراضی باشند. فرقی ندارد که شما یک کاربر اندروید یا iOS باشید ، اگر شما از گوشی خود در طول روز استفاده می کنید خیلی باید خوش شانس باشید که باتری گوشی ضعیف و کم کار نشود!

با این حال ، آیا می دانستید به راحتی با کالیبره کردن باتری آیفون و یا آیپد خود می توانید دوباره جانی به باتری های گوشی خود دهید؟ در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان به اطلاع برسانیم که کالیبره کردن باتری چقدر مهم است و چگونه می توانید این کار را انجام دهید. با تک تیپ همراه باشید.

حتما بخوانید : نکات مهمی که باید برای افزایش عمر باتری لپ تاپ بدانید

کالیبره کردن باتری آیفون/آیپد چه دلیلی دارد؟

کالیبره کردن باتری آیفون بطور شگفت آوری مهم است (حتی اشاره شده است که یک ریست کننده باتری نیز می باشد) و بخشی از موارد نگهداری از آیفون/آیپد نیز می باشد. متاسفانه بسیاری از افراد فواید کالیبره کردن باتری را نمی دانند و آشنایی ندارند ، حتی وقتی برای انجام دادن این موضوع نمی گذارند چرا که اهمیتی به آن نمی دهند.

توجه داشته باشید که اگر مراحل کالیبره کردن باتری را به درستی انجام ندهید ممکن است با مشکلاتی نیز مواجه شوید ، عواملی مانند تخلیه سریع باتری و کوتاه شدن عمر باتری! زمانی که گوشی آیفون شما بطور غیر منتظره در زمانی که باتری تنها یک خانه دارد خاموش شود این بدان معناست که شما نیاز به کالیبره کردن باتری دارید.

بیشتر کارخانه ها می توانند دلیلی بر اشتباه کالیبره شدن باتری ها باشند. بروزرسانی های نرم افزاری ، فعالیت برنامه ها در بکگراند ، ویژگی های جدید و حتی استفاده ساده روزانه می تواند برخی از این دلایل نیز باشد.

اگر شما از اشتباه کالیبره کردن باتری خود متوجه نشوید ، انجام تمامی مراحل به درستی می تواند تضمین کند که یون ها نیز ترمیم می شوند بنابراین عملکرد باتری را بهتر می کند. بطور کلی برای داشتن یک باتری خوب و پرکار شما باید حداقل ماهی ۱ بار اقدام به کالیبره کردن باتری آیفون خود کنید. هرچقدر این عمل را بیشتر انجام دهید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

آماده شدن برای کالیبره کردن باتری گوشی آیفون یا آیپد

قبل از اینکه فرآینده کالیبره کردن را شروع کنید ابتدا چند مورد را باید انجام دهید تا بتوانید فرآیند را انجام دهید. بعد از اینکه باتری گوشی را ریست کردید می توانید این ۴ مورد را دوباره فعال کنید.

غیرفعال سازی سرویس های لوکیشن (Location)

برای غیرفعال سازی موقعیت مکانی در گوشی آیفون خود مراحل زیر را طی کنید :

۱- وارد تنظیمات/Settings شوید.

۲- کمی به پایین رفته و Privacy را لمس کنید.

۳- حالا Location Services را لمس کنید.

۴- در نهایت تاگل گزینه ی Location Services را روی حالت Off قرار دهید.

با این حال ، شما می توانید با استفاده از این ویژگی در زمانی که گوشی شما گم شده باشد آن را پیدا کنید پس توجه داشته باشید که بعد از به پایان رسیدن عملیات کالیبره کردن باتری دوباره این گزینه را فعال کنید.

غیرفعال سازی Background Refresh یا فعالیت در پس زمینه

غیرفعال کردن Background Refresh

غیرفعال کردن Background Refresh

بدین منظور برای غیرفعال سازی background app refresh مراحل زیر را طی کنید :

۱- ابتدا وارد Settings شوید.

۲- وارد بخش اصلی یا General شوید.

۳- حالا در این قسمت Background App Refresh را لمس کنید.

۴- دوباره Background App Refresh را لمس کنید.

۵- در نهایت از بین گزینه ها Off را انتخاب کنید.

کاهش روشنایی صفحه نمایش

روشنایی صفحه - کالیبره کردن باتری

روشنایی صفحه - کالیبره کردن باتری

با انجام مراحل زیر می توانید نور صفحه گوشی خود را به حداقل برسانید :

۱- وارد تنظیمات/Settings شوید.

۲- کمی به پایین رفته و وارد قسمت Display and Brightness شوید.

۳- حالا اسلایدر را به سمت چپ ترین قسمت برسانید تا نور گوشی کم شود.

پیشنهادی : چگونه نور و روشنایی صفحه آیفون را کمتر از میزان استاندارد iOS کنیم؟

غیرفعال سازی بروزرسانی خودکار در آیفون

غیر فعال سازی بروزرسانی خودکار ios

غیر فعال سازی بروزرسانی خودکار ios

در نهایت برای غیرفعال سازی بروزرسانی خودکار مراحل زیر را طی کنید :

۱- وارد تنظیمات/Settings شوید.

۲- کمی به پایین رفته و iTunes and App Store را لمس کنید.

۳- حالا تاگل Updates را بر روی Off قرار دهید.

چگونه باتری آیفون را کالیبره کنیم؟

حالا شما برای کالیبره کردن باتری گوشی آیفون/آیپد خود آماده هستید تا فرآیند مورد نظر را طی کنید. در این پروسه شما نیاز دارید یکبار گوشی را بصورت کامل شارژ کرده و یک بار بصورت کامل خالی کنید.

خوشبختانه شما برای انجام مراحل کالیبره نیازی به برنامه خاص یا شخص ثالثی ندارید بلکه همه ی برنامه هایی که در اپ استور برای ریست کردن باتری می بنید دروغ بوده و کلاهبرداری می باشند.

حتما بخوانید : ۷ نکته برای شناسایی برنامه جعلی موجود در مارکت های اندرویدی و iOS

قدم ۱ : شارژ باتری را کاملا تخلیه کنید

اولینی قدمی که باید بردارید این است که باتری گوشی را بطور کامل خالی کنید! شما برای این کار می توانید استفاده ای که روزانه از گوشی خود می کنید انجام دهید. اگر می خواهید هرچه سریعتر فرآیند خالی شدن باتری پیش برود شما می توانید یک ویدیو را بصورت آنلاین با صدای زیاد مشاهده کنید ، همچنین می توانید بازی سنگینی را بر روی گوشی اجرا کنید.

قدم ۲ : به مدت ۳ ساعت منتظر بمانید

ممکن است متوجه این شده باشید که اگر باتری گوشی شما شارژ کمی داشته و به خانه های آخری رسیده باشد و درصد کمی داشته باشد بصورت اتوماتیک گوشی خاموش خواهد شد. این موضوع دلیلی دارد که همیشه برای این است تا شانسی به گوشی بدهد تا بتواند موقعیت قبلی گوشی را ذخیره در خود نگه دارد تا هنگام دوباره روشن شدن مشکلی پیش نیاید و اطلاعاتی از بین نرود.

برای کالیبره کردن باتری گوشی این مهم است که شما مقدار انرژی که برای باتری مانده است را هم خالی کنید. تنها کاری که می توانید در این قسمت کنید این است که منتظر بمانید! هرچقدر زمان انتظار شما بیشتر باشد شما نتیجه ی بهتری خواهد گرفت اما حداقل باید ۳ ساعت صبر کنید. اگر احساس می کنید می توانید بیشتر از ۳ ساعت صبر کنید بهتر شارژ باتری را خالی کرده و در طول شب گوشی را کنار گذاشته و از آن استفاده نکنید.

قدم ۳ : دستگاهتان را شارژ کنید

حالا وقت آن رسیده است که باتری گوشی را شارژ کنید. برای اینکه بهترین نتیجه را دریافت کنید ، مراحل زیر به درستی انجام دهید :

۱- برای شارژ کردن از یک پریز دیواری استفاده کنید.

۲- توجه داشته باشید که همیشه از کابل شارژر اصلی اپل استفاده کنید و یا حداقل اطمینان حاصل کنید که کابل استفاده شده فیک یا تقلبی نباشد.

۳- اجازه دهید تا گوشی شما به مدت ۲ ساعت شارژ شود ، حتی وقتی شارژ شما به ۱۰۰% از کابل گوشی را جدا نکنید.

قدم ۴ : تخلیه دوباره باتری گوشی

حالا باید فرآیند بالا را دوباره تکرار کنید. دقیقا مانند مرحله ی قبل باتری گوشی را بطور کامل خالی کنید تا گوشی شما خاموش شود.

قدم ۵ : یک ۳ ساعت دیگر منتظر بمانید

همانطور که مشخص است مراحل درحال تکرار شدن است اما شما باید آن ها را یکی یکی انجام دهید. با توجه به موارد قبلی که گفته شد شما باید ۳ ساعت صبر کنید تا بصورت کامل انرژی باتری خالی شود. همچنین اگر می توانید بگذارید این زمان ینی ۳ ساعت بیشتر شود چرا که بهتر است و نتیجه خوبی را به ما برای کالیبره کردن باتری می دهد.

قدم ۶ : گوشی خود را شارژ کنید

برای به پایان رساندن فرآیند کالیبره کردن باتری گوشی ، شما لازم است تا گوشی خود را دوباره شارژ کنید. مراحل را دقیقا مانند بالا برای شارژ کردن گوشی طی کنید. توجه داشته باشید که حتی بعد از ۱۰۰% شدن کابل را از گوشی خارج نکنید و بگذارید چند ساعت بعدش هم شارژ شود.

در نهایت ، شما باید تمامی مواردی که اول کار غیرفعال کنید مانند سرویس موقعیت مکانی و غیره فعال کنید. این سرویس ها شامل موقعیت مکانی ، background refresh ، بروزرسانی خودکار و روشنایی صفحه می باشد.

ممکن است مقالات زیر برای شما مفید باشد :

به نقل از : Techtip.ir