آموزش – چگوه با آیفون های جدید اسکرین شات بگیریم؟

در آیفون‌های قدیمی برای اسکرین شات گرفتن باید از دکمه هوم کمک می‌گرفتید. در آیفون های جدید که دکمه هوم حذف شده است نحوه انجام این عمل تغییر کرده است. در این مطلب نحوه انجام این کار را آموزش خواهیم داد.

با عرضه آیفون ۱۰ رویه طراحی گوشی‌های اپل تغییر کرد و در طراحی این گوشی، دکمه هوم حذف شد. با این کار، اپل مجبور شد نحوه انجام کارهایی که با کمک این دکمه انجام می‌گرفت را تغییر دهد. یکی از کاربردهای معمول که به ناچار عوض شد، نحوه گرفتن اسکرین شات بود. در این مطب، نحوه انجام این کار آموزش خواهیم داد. شایان ذکر است که روش ذکر شده برای آیفون ۱۰ آر، ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس نیز به همین شکل است. نحوه اسکرین شات گرفتن روی تمام گوشی‌های ذکر شده یکسان بوده و در تمام آنها با فشردن دو دکمه هم زمان می‌توانید این کار را انجام دهید.

در آیفون‌های قدیمی کاری که برای گرفتن اسکرین شات باید انجام می‌دادید، فشردن همزمان دو کلید تنظیم صدا و هوم بود. در آیفون‌های جدید روند کار تغییر نکرده است و در این گوشی‌ها نیز باید دو کلید تنظیم صدا و کلید جانبی (Side) را همزمان با هم بفشارید. کلید جانبی همان کلیدی است که برای روشن یا خاموش کردن صفحه نمایش از آن استفاده می‌شود. در تصویر زیر هر دو کلید با فلش مشخص شده‌اند.

اگر گوشی‌تان در حالت سایلنت نباشد، با یک بار فشردن همزمان این دو کلید صدای آشنای شاتر را خواهید شنید؛ سپس پیش نمایش تصویر گرفته شده ظاهر خواهد شد. این تصویر بعد از چند ثانیه خودبه‌خود ناپدید می‌شود. اگر می‌خواهید اسکرین شات گرفته شده را ویرایش کنید، بر روی تصویر بزنید و ویرایش‌های لازم را انجام دهید. سپس می‌توانید این تصویر را در گالری ذخیره نمایید یا حذف کنید.

در آیفون‌های قدیمی برای گرفتن اسکرین شات مجبور هستید از دو دست خود استفاده کنید. اما در آیفون‌های جدید، محل قرارگیری این دو دکمه به شکلی است که می‌توانید تنها با یک دست هر دو دکمه را بفشارید. اما باید دقت کنید زیرا ممکن به صورت تصادفی نیز اسکرین شات بگیرید.

به نقل از : mag.plaza.ir