آموزش – چگونه دستور پینگ (Ping) را در گوشی آیفون/آیپد اجرا کنیم؟

اینترنت گوشی شما آیا پایدار است و شما از آن راضی هستید؟ متاسفانه هیچ راهی به دلیل محدودیت هایی که گوشی های آیفون دارند نمی توانید بصورت داخلی و از پیش ساخته شده پینگ بگیرید. بلکه شما تنها می توانید به سیگنال های وایفای یا آنتن خط گوشی نگاه کنید اما این موضوع نشان دهنده ی سرعت خوب و پایدار نیست!

وبسایت Pingfy ایجاد شده است که کاربران گوشی های آیفون و یا آیپد بتوانند دقیقا با ابزار Ping همان کاری را انجام دهند که در ویندوز در CMD کاربران ویندوز ، مک یا لینوکس نیز انجام می دهند.

پیشنهادی : نسخه ی بتا لینوکس (آزمایشی) چیست؟ آیا شما باید از آن استفاده کنید؟

این ابزار برای ارسال یک پیغام به یک آدرس اینترنتی یا سرور ارسال می شود تا نشان دهد چقدر این ارسال سرعت داشته و سریع بوده است. با نگاه کردن و بررسی نتایج مربوط به دستور پینگ شما می توانید به راحتی تاخیر در اتصال و ناپایدار بودن اینترنت را مشاهده کنید. اما اگر شما اینترنت نسبتا پایداری دارید و شاهد تغییرات اعداد هر پینگ هستید بدان معناست که تغییرات زیادی در اینترنت خود دارید. هر نوع مشکل در سرعت اینترنت می تواند دلایلی مربوط به وایفای ، اینترنت خط و یا خود اینترنت (شرکت ارائه دهنده یا زیر ساخت) باشد.

شما همچنین می توانید با استفاده از اپلیکیشن Pingfy سیگنال گوشی آیفون یا آیپد خود را مورد بررسی قرار دهید. بدین منظور شما باید ابتدا ارسال Ping را در اپ شروع کنید. اگر هنگام پینگ گرفتن گوشی را همراه خود داشته باشید و به نقطه های مختلف خانه ، محل کار یا هرجایی بروید سیگنال های متفاوتی را دریافت می کنید. اگر هنگام پیاده روی به نتایج پینگ نگاه کنید خواهید دید که چه نقاطی آنتن دهی ضعیفی دارند.

دانلود برنامه Pingfy جهت استفاده از پینگ در آیفون/آیپد

بدین منظور توسط دکمه ی زیر آخرین نسخه ی اپلیکیشن را از اپ استور دانلود کرده و نصب کنید. بعد از وارد شدن به برنامه ی دکمه ی “Start Test” را لمس کنید. این اپلیکیشن بصورت اتوماتیک بر روی هر دو شبکه یعنی وایفای و خط شروع به ارسال پینگ می کند.


  • دانلود اپلیکیشن پینگفای

    دریافت

  • در قسمت پایینی اپلیکیشن و تب “Analyze” به شما تاریخچه ای از آخرین تست های قبلی همراه با موقعیت مکانی که با این اپلیکیشن گرفتید نمایش می دهد و همراه با نتایج کاملی است که می توانید آن را مشاهده کنید. معمولا بیشتر اوقات افراد و بخش های مختلف به گوگل که آدرس google.com می باشد پینگ ارسال می کنند ، شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن در تب “Settings” سرور را تغییر داده تا بتوانید پینگ را به سرور مورد نظر ارسال کنید. بدین منظور اگر بعضی از سرور های گوگل مشکل داشته باشد می تواند در هنگام پاسخ دادن به پینگ ارسال شده تاخیر داشته و یا مشکلاتی داشته باشد اما همانطور که مشخص است گوگل بهترین سرور ها را دارا می باشد و خیلی کم پیش می آید که بخواهد دچار مشکل شود و شما نتوانید پینگ را دریافت کنید.

    این اپلیکیشن می تواند کاربرد های مختلفی نیز داشته باشد که می توان یکی از آن ها را برای این استفاده کرد که شما نیاز دارید در هنگام فعال شدن یک سرور و روشن شدن ، از آن در اولین فرصت باخبر شوید و یا می خواهید سرور های مختلفی را از نظر سرعت و موارد دیگر مورد بررسی قرار دهید.

    به نقل از : Techtip.ir