آموزش – ۶ ترفند کاربردی در استفاده از اپل پنسل جدید

در این آموزش نکات جالب و قابل توجهی در رابطه با استفاده از نسل جدید اپل پنسل (Apple Pencil) به همراه آیپد پروی جدید عنوان می‌شود که کار با اپل پنسل و آیپد پرو را برای کاربر آسان می‌کند.

در طی مراسم معرفی آیپد پروی جدید (با قیمت ۵۹۹ دلار در آمازون)، اپل پنسل جدید نیز رونمایی شد. اپل پنسل جدید به ناحیه حساس به لمس تجهیز شده که توسعه دهنده ها معتقدند که می شود از این قابلیت برای ساخت ایده‌های خلاقانه بهره برد. در این آموزش تعدادی نکات قابل توجه برای استفاده هرچه بهتر و بیشتر از این قلم به همراه نسل جدید آیپد پرو ارائه شده است.

مداد جدید اپل تنها با آیپد پروهای جدید کار می‌کند که عبارتند از مدل های ۱۱ و ۱۲٫۹ اینچی دارای فیس آیدی. این محدودیت به این دلیل است که مداد جدید اپل از طریق شارژ بی سیم آیپد پروی جدید شارژ میشود ولی دیگر آیپدها این قابلیت را ندارند. همچنین لازم به ذکر است که نسل اول اپل پنسل نیز روی آیپد پرو جدید کار نخواهد کرد.

جفت شدن

جفت کردن قلم اپل جدید با آیپد پروهای نسل جدید مانند آب خوردن است. تنها با قرار دادن درست قلم روی پنل شارژ یعنی قسمتی از بدنه که رنگ متفاوت دارد و نزدیک کلید های تنظیم صدا است، عمل جفت شدن انجام می شود. آهن رباهای موجود در آیپد نسل جدید و قلم اپل باعث می‌شود که قلم در جای خود ثابت نگه داشته شود. یک انیمیشین بر روی آیپد نشان داده می‌شود و از کاربر سوال می پرسد که آیا مایل به جفت شدن دو آیتم مذکور است یا خیر.

شارژ کردن

شارژ مداد اپل از طریق پد شارژ بی سیم مغناطیسی انجام می‌شود. مداد را روی پد قرار دهید تا آهن رباها قلم را ثابت نگه داشته و عمل شارژ آغاز شود. هشدار کوچکی در بالای صفحه نمایان می‌شود که حاوی درصد شارژ قلم نیز است.

دوبار ضربه آهسته

بخش پایینی قلم جدید اپل حساس به لمس است؛ به این معنی که شما می توانید برای مثال روی آن دو بار ضربه بزنید تا یک عمل را درون برنامه اجرا کنید. در اپلیکیشن Notes اپل با استفاده از ویژگی جدید دو بار ضربه زدن، می‌توان بین ابزار انتخاب شده فعلی و پاک کن تعویض کرد.

ثبت یادداشت از طریق قفل صفحه

این یک ویژگی جدید نیست، اما با اپل پنسل و آیپد پرو می‌توانید از طریق ضربه زدن با اپل پنسل بر روی نمایشگر آیپد، هنگام قفل بودن صفحه، درون اپلیکیشن Notes به یادداشت‌برداری بپردازید. سپس یادداشت مورد نظر در اپلیکیشن Notes ذخیره خواهد شد و می‌توانید به آن دسترسی داشته و منتقلش کنید.

تنظیمات

پس از جفت کردن مداد اپل با آیپد پرو، اپلیکیشن تنظیمات (Setting) گزینه‌ای مربوط به اپل پنسل خواهد داشت که می‌توانید از طریق آن، نحوه رفتار قلم را برای کار با اپلیکیشن Notes تغییر دهید.

به نقل از : mag.plaza.ir