آموزش – چگونه نسخه دسکتاپ یک وبسایت را در آیپد و آیفون اجرا کنیم؟

در بسیاری از اوقات ما نیاز داریم که وبسایت‌های مختلف را با نسخه کامپیوتری آن‌ها یا همان نسخه دسکتاپ باز کنیم. اما این کار در محصولات اپل مثل آپید و آیفون چگونه انجام می‌گیرد؟

وبسایت‌های زیادی هستند که خود را با شرایط گوشی‌های تلفن همراه وقف داده‌اند و به صورت مناسب بر روی مرورگرهای گوشی‌های موبایل نشان داده می‌شوند. به این گونه سایت‌ها رسپانسیو می‌گویند. اما گاهی اوقات نیاز داریم که نسخه دسکتاپ یا نسخه کامپیوتری وبسایت‌ها را بر روی مرورگر‌های گوشی خود باز کنیم. اگر از دستگاه‌هایی مثل آپید و آیفون استفاده می‌کنید، مرورگر این محصولات اپل معمولا به صورت پیشفرض نسخه‌های مخصوص موبایل وبسایت‌ها را باز می‌کنند.

اما اگر یک وبسایت را بخواهید با نسخه دسکتاپ آن اجرا کنید چه؟ وبسایت‌هایی هستند که قابلیت رسپانسیو بودن را دارند ولی ممکن است تمام امکانات نسخه دسکتاپ را در نسخه موبایل، به کاربر ارائه نکنند. شما باید بتوانید ورژن دسکتاپ این وبسایت‌ها را بر روی آپید یا آیفون خود اجرا کنید. می‌توانید مرورگر سافاری آپید و آیفون خود را مجبور کنید که برای شما نسخه دسکتاپ صفحات وب را باز کنند. برای این کار، مرورگر سافاری را باز کنید و دکمه Refresh مرورگر را لمس کرده و چند ثانیه نگه دارید. یک باکس کوچک در زیر این گزینه باز می‌شود که در آن نوشته شده Request Desktop Site (درخواست نسخه دسکتاپ سایت)؛ این گزینه را انتخاب کنید و سپس صفحه خود را رفرش کنید. با دوباره باز شدن این صفحه خواهید دید که نسخه دسکتاپ وبسایت مورد نظر شما بر روی مرورگر سافاری آیفون و یا آیپد شما نمایش داده می‌شود. به این ترتیب شما ورژن دسکتاپ وبسایت مورد نظر خود را همان گونه ای می‌بینید که در لپتاپ مک یا کامپیوتر شخصی خود این صفحه را می‌بینید.

تنظیمات گفته شده به صورت مشابه در سیستم عامل اندروید نیز قابل دسترس است.

به نقل از : mag.plaza.ir