آموزش – چگونه در سیستم عامل ویندوز عکس ها را در سایز بزرگ چاپ کنیم؟

اگر یک عکس عالی را ثبت کرده‌اید، پس فرصت خوبی است که بخواهید آن را چاپ کنید. در این مطلب به شما راهی ساده را در ویندوز نشان خواهیم داد تا عکس‌های خود را در سایز بزرگ‌تری چاپ کنید.

در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ قابلیتی برای چاپ کردن عکس‌ها وجود دارد. برای چاپ کردن عکس‌ها در ویندوز، در وهله اول نیاز خواهید داشت که ویندوز اکسپلورر (Windows Explorer) را باز کنید و سپس به پوشه‌ای که عکس‌هایتان درون آن قرار دارد، بروید.

آموزش چاپ عکس و تصویر در سایز بزرگ از طریق ویندوز

اگر بیش از یک عکس را می‌خواهید چاپ کنید، بر روی اولین عکس کلیک کنید و سپس دکمه کنترل (CTRL) را فشار دهید و نگه دارید و بر روی بقیه عکس‌ها کلیک کنید. هنگامی که گزینش عکس‌ها تمام شد، دکمه کنترل را رها کنید و بر روی یکی از عکس‌های انتخابی کلیک راست کنید. منویی ظاهر خواهد شد که در این منو نیاز خواهید داشت گزینه چاپ کردن (Print) را انتخاب کنید.

اکنون پنجره چاپ کردن عکس‌ها (Print Pictures) برایتان نمایش داده خواهد شد که دارای تنظیمات مختلفی در بالا و کناره است (در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید). در مرکز پنجره عکس‌هایی را خواهید دید که به عنوان عکس‌هایی که قرار است چاپ شوند، ظاهر شده‌اند.

در سمت راست پنجره چندین کادر قرار دارند که مشخص می‌کنند عکس‌ها چگونه در صفحه قرار خواهند گرفت. اگر می‌خواهید که عکس تمام صفحه را در بر بگیرد، عکس تمام صفحه (Full page photo) را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که تیک گزینه عکس متناسب با قاب (Fit picture to frame) را که در زیر پنجره قرار گرفته است را زده باشید. به یاد داشته باشید که تمام صفحه (full page) به این معنی است که تمام سطح کاغذ را برای چاپ عکس انتخاب کرده‌اید.

چاپ عکس

اگر در ابتدا چندین عکس را انتخاب کنید، سپس خواهید دید که این گزینه صفحات کافی را برای چاپ هر عکس به صورت جداگانه می‌سازد.

شاید بخواهید که تعداد بیشتری عکس را در هر صفحه چاپ کنید، پس می‌توانید یکی دیگر از گزینه‌ها را انتخاب کنید. به طور معمول اولین گزینه‌ای که در زیر گزینه عکس تمام صفحه (Full page photo) یافت می‌شود، دو عکس را در کنار هم قرار خواهد داد، به این صورت که برای هر عکس نصف یک صفحه A4 را اختصاص می‌دهد.

چاپ عکس

همچنین گزینه‌های دیگری وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند که چهار عکس یا حتی بیشتر را در هر صفحه قرار دهید.

چاپ عکس

با توجه به اندازه و کیفیت عکس اصلی، ممکن است که بخواهید که از همان نصف صفحه استفاده کنید؛ زیرا کشیدن عکس‌های کوچک‌تر در یک سطح بزرگ‌تر معمولاً با تخریب کیفیت به پایان می‌رسد.

یک چیز دیگری را که می‌توانید امتحان کنید، در ردیف بالای گزینه‌ها و کلیک بر روی منوی کشویی با عنوان کیفیت (Quality) است. از اینجا بهترین (Best) را انتخاب کنید و بهبود کیفیت در نتایج نهایی را مشاهده خواهید کرد.

اگر چاپگر (پرینتر) شما از کاغذهای بزرگتری پشتیبانی می‌کند، می‌توانید با کلیک بر روی منوی کشویی اندازه کاغذ (Paper Size)، A3 یا هر چیز دیگری که متناسب با نیازهای شماست را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید عکس‌های خود را بزرگ‌تر از اندازه‌ای که چاپگرتان قادر به چاپ آن است، چاپ کتید، پس به استفاده از سرویس‌های آنلاین نیاز خواهید داشت.

به نقل از : mag.plaza.ir