آموزش – چگونه پیش نمایش کاراکتر‌ها در کیبورد آیفون را غیرفعال کنیم

اکثر گوشی‌های هوشمند در کیبورد خود هنگام تایپ، کاراکتر‌های تایپ شده را به صورت یک پنجره بسیار کوچک نشان می‌دهند. در ادامه نحوه غیر فعال کردن این ویژگی در گوشی‌های آیفون را آموزش خواهیم داد.

در اکثر گوشی‌های هوشمند اعم از آیفون و گوشی‌های دارای اندروید، در هنگام تایپ کلمات، کاراکتر‌های تایپ شده به صورت یک پنجره بسیار کوچک نشان داده می‌شوند. اما این ویژگی برای بعضی از کاربران اذیت کننده است. بسیاری دوست ندارند هر کاراکتری که تایپ می‌کنند، در بالای انگشت‌شان نشان داده شود و دوست دارند که این ویژگی را حذف کنند. بسیاری می‌پندارند که نشان دادن مکرر کاراکترها در کیبورد از سرعت تایپ آن‌ها می‌کاهد. در ادامه با آموزش حذف کردن این ویژگی در گوشی‌های آیفون همراه شما هستیم. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

  1. در گوشی آیفون خود به بخش Settings > General > Keyboards بروید.
  2. در این بخش به دنبال گزینه Character Preview بگردید.
  3. این گزینه را غیر فعال کنید.

این تغییر، یک تغییر بسیار کوچک است اما بسیاری از کاربران به آن نیاز دارند! کیبورد آیپد‌های شرکت اپل بعد از سیستم عامل iOS 7 به این ویژگی مجهز شده‌اند. در تایپ تعداد کلمات زیاد، این ویژگی می‌تواند در سرعت تایپ کردن کاربر تاثیر منفی بگذارد. همچنین در بین افراد جوان، این ویژگی طرفدار زیادی ندارد و بسیاری می‌پندارند که این ویژگی می‌تواند قدیمی بودن و یا دمده بودن کاربر را نشان دهد! به هرحال می‌توانید با اعمال تنظیمات بسیار ساده، این ویژگی را در آیفون خود غیر فعال کنید. اگر گوشی اندرویدی دارید نیز احتمالا می‌توانید در تنظیمات کیبورد خود گزینه مشابه آن چه در بالا گفتیم را پیدا کنید و در گوشی اندرویدی خود هم به سادگی از این کاراکتر‌های کوچک و تکراری خلاص شوید.

به نقل از : mag.plaza.ir