آموزش – چگونه مرورگر گوگل کروم را در پلتفرم های مختلف آپدیت کنیم؟

مرورگر گوگل کروم یکی از محبوب‌ترین مرورگرهای اینترنت است که اغلب کاربران اینترنت ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند. با پلازامگ همراه باشید تا در ادامه نحوه به‌روزرسانی این مرورگر را با هم مرور کنیم.

احتمالا شما هم در میان مرورگرهای مختلفی نظیر فایرفاکس، مایکروسافت اج و سافاری ترجیح می‌دهید که از گوگل کروم استفاده کنید. یکی از نقاط قوت این مرورگر سهولت استفاده و به‌روزرسانی این مرورگر است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مرورگر، به‌روزرسانی خودکار آن است. درواقع تنها کاری که کاربر می‌بایست انجام دهد تا گوگل کروم خود را آپدیت کند این است که پنجره مرورگر را باز کرده و سپس آن را ببندید. اما در برخی موارد یکسری استثناها نیز دیده می‌شود. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که گوگل کار خود را به خوبی انجام می‌دهد یا خیر کافی است در ادامه این مطلب آموزشی با ما همراه باشید.

۱- جدول زمانی به‌روزرسانی گوگل

گوگل یک تقویم به صورتی عمومی را ارائه می‌کند که در آن برنامه زمانی عرضه نسخه‌های جدید و به‌روزرسانی شده کروم را مشخص کرده است. برای مثال گوگل کروم ۷۰ این هفته عرضه می‌شود و انتظار می‌رود که کروم ۷۱ در ماه دسامبر (آذر ماه) منتشر شود.

به محض آنکه نسخه جدید منتشر شود، فرآیند آپدیت و به‌روزرسانی کاملا خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود و سپس کروم بار بعدی که کاربر پنجره مرورگر خود را باز می‌کند، نسخه جدید و به‌روزرسانی شده را اجرا می‌کند. از آنجا که کاربران بسیاری از این مرورگر استفاده می‌کنند، ممکن است از چند روز تا یک هفته زمان نیاز باشد تا هر کاربر آخرین ورژن به‌روزرسانی شده این مرورگر را دریافت کند. اما در صورتی‌که کاربر تمایل دارد به محض انتشار آخرین نسخه به‌روزرسانی شده مرورگر کروم، از آن استفاده کند، باید به صورت دستی این آپدیت را انجام دهد.

۲- چگونه نسخه دسکتاپ مرورگر گوگل کروم را آپدیت کنیم؟

آپدیت گوگل کروم / Chrome

اگر پنجره گوگل کروم را نبندید، نسخه به‌روزرسانی شده روی سیستم‌تان اعمال نمی‌شود. هرگاه نسخه به‌روزرسانی شده مرورگر کروم عرضه شود، در گوشه بالا سمت راست این مرورگر یک آیکون زرد رنگ نمایش داده می‌شود. درنهایت اگر کاربر کروم خود را مجددا راه‌اندازی نکند، این آیکون، قرمز رنگ خواهد شد که نشان می‌دهد نسخه‌ای که در حال حاضر مورد استفاده کاربر است، ورژن قدیمی این مرورگر است.

اگر یک نسخه جدید از گوگل در انتظار دانلود و نصب باشد، می‌بایست روی آیکونی که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد، کلیک کرد. کروم به کاربر اطلاع می‌دهد که این نسخه به‌روزرسانی شده است و یا باید مرورگر را مجددا راه‌اندازی کند.

۳- گزینه About Google Chrome

آپدیت گوگل کروم / Chrome

اگر هیچگونه آلارمی دریافت نکرده‌اید اما تمایل دارید بدانید که از چه نسخه کروم استفاده می‌کنید، کافی است روی آیکون سه نقطه که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کرده و سپس مسیر Help > About Google Chrome را طی کنید.

۴- در حال حاضر از کدام ورژن کروم استفاده می‌کنید؟

آپدیت گوگل کروم / Chrome

گوگل کروم، بررسی کرده و در صورتی که نسخه به‌روزرسانی شده آن در دسترس باشد، آن را نصب می‌کند. سپس به کاربر اعلام می‌کند که در حال حاضر از کدام ورژن کروم استفاده می‌کند.

۵- چگونه مرورگر کروم را در آیفون خود آپدیت کنیم؟

آپدیت گوگل کروم / Chrome

وقتی صحبت از آیفون می‌شود تنها روش برای به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها مراجعه به اپ استور است. بنابراین اگر در آیفون خود از اپلیکیشن گوگل کروم استفاده می‌کنید کافی است اپ استور را باز کرده و روی گزینه Updates که در گوشه پایین سمت راست صفحه نمایش قرار دارد، کلیک کنید. اگر مرورگر کروم در حالت Pending ( در حال انتظار) مشاهده شد، بدین معنا است که یک نسخه به‌روزرسانی شده از این اپلیکیشن موجود است. روی گزینه Update که در کنار آیکون کروم قرار دارد، کلیک کنید تا فرآیند دانلود آغاز شود.

۶- چگونه در اندروید مرورگر کروم خود را آپدیت کنیم؟

آپدیت گوگل کروم / Chrome

دقیقا مشابه آیفون‌ها، در گوشی‌های اندرویدی نیز می‌بایست برای آپدیت گوگل کروم به گوگل پلی استور مراجعه کرد. پس از اجرای اپلیکیشن می‌بایست روی گزینه منو که در گوشه بالای سمت چپ صفحه نمایش قرار دارد، ضربه زده و سپس به My Apps & Games بروید. اگر آیکون گوگل کروم در میان اپلیکیشن‌های در حال انتظار است، روی گزینه آپدیت که در کنار آیکون کروم قرار دارد، ضربه بزنید. اما اگر گوگل کروم را در لیست اپلیکیشن‌های در حال انتظار نمی‌بینید، این بدین معنی است که در حال حاضر از نسخه به‌روزرسانی شده آن استفاده می‌کنید. البته می‌توان از گزینه آپدیت اتوماتیک اندروید نیز استفاده کرد.

به نقل از : mag.plaza.ir