چگونه می‌توانیم مدل دقیق گوشی اندروید خود را متوجه شویم؟!

امروزه تعداد گوشی‌های هوشمند در بازار بسیار زیاد شده است و این احتمال وجود دارد که مدل دقیق گوشی اندروید خود را فراموش کرده باشیم. حال سوال اینجاست که چگونه می‌توانیم نام دقیق مدل گوشی خود را پیدا کنیم؟

ما در این مطلب به شما نشان می‌دهیم که چگونه در کمتر از چند ثانیه می‌توانید نام دقیق مدل گوشی اندروید خودتان را پیدا کنید.

روش اول: بررسی گوشی از طریق تنظیمات آن

کارخانه‌های مختلف تولید کننده عموما موارد مربوط به دستگاه را در بخشی از تنظیمات (settings) آن قرار می‌دهند. بنابراین کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • برنامه Settings را باز کنید.
  • بخشی با نام About phone را پیدا کرده و باز کنید.
  • در این قسمت، به دنبال بخش Model number باشید. در این بخش شما می‌توانید نام دقیق دستگاه خود را مشاهده کنید.

1-1-1 چگونه می‌توانیم مدل دقیق گوشی اندروید خود را متوجه شویم؟!

البته توجه کنید که بعضی از کارخانه‌های تولیدکننده نام دستگاه را در تنظیمات گوشی قرار نمی‌دهند، بنابراین حتما بخش بعدی را مشاهده کنید.

روش دوم: از یک برنامه جانبی استفاده کنید!

تعداد بسیار زیادی برنامه جانبی به‌منظور مشخص کردن مدل گوشی و مشخصات سخت‌افزاری آن وجود دارد. ما در این مطلب از برنامه My Device استفاده می‌کنیم. این برنامه به‌صورت رایگان در گوگل پلی موجود است. برای بررسی مدل گوشی اندروید خود با استفاده از برنامه My Device مراحل زیر را انجام دهید.

  • این برنامه را از گوگل پلی دانلود کرده و نصب کنید.
  • پس از نصب برنامه را باز کنید.
  • تمامی مشخصات مربوط به دستگاه شما به‌صورت کامل نمایش داده می‌شود.

2-1-1 چگونه می‌توانیم مدل دقیق گوشی اندروید خود را متوجه شویم؟!

شما می‌توانید از قسمت بالا سمت چپ با زدن بر روی گزینه menu به‌تمامی مشخصات دیگر نیز دسترسی داشته باشید. کاربران می‌توانند با کمک این برنامه مشخصات مربوط به سیستم‌عامل دستگاه، CPU، باتری، دوربین، حسگرها و موارد دیگر را مشاهده کنند.

به همین راحتی! شما می‌توانید تمامی موارد و مشخصات دستگاه خود را مشاهده کنید. اگر شما در هرکدام از موارد بالا برای پیدا کردن مشخصات گوشی دچار مشکلی شدید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته چگونه می‌توانیم مدل دقیق گوشی اندروید خود را متوجه شویم؟! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت