آموزش – چگونه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را به تاخیر بیندازیم؟

آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ دارای یکسری باگ‌هایی است که باعث حذف فایل‌ها شده و پیشنهاد می‌شود فعلا ویندوز خود را آپدیت نکنید. با پلازامگ همراه باشید تا در ادامه نحوه به تعویق انداختن آپدیت ویندوز ۱۰ را با هم مرور کنیم.

مایکروسافت در اوایل هفته جاری نسخه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را عرضه کرد اما گویا این نسخه با مشکلاتی مواجه شده است. در این راستا برخی از کاربران پس از نصب جدیدترین نسخه آپدیت ویندوز ۱۰، اظهار کردند که برخی از فایل‌ها و اسناد شخصی موجود در سیستم‌شان حذف شده است. مایکروسافت نیز در حال حاضر اعلام کرده که در حال تحقیق و بررسی این مشکل پیش آمده است.

با این حال توصیه می‌شود به دلیل وجود تعدادی باگ در آخرین نسخه آپدیت ویندوز ۱۰، فعلا به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ خود را به تعویق بیندازید. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه به تعویق انداختن نصب آخرین نسخه آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ را در دو سیستم عامل ویندوز ۱۰ هوم و یا پرو را با هم مرور کنیم.

ویندوز ۱۰ پرو

ابتدا به مسیر Settings > Update & security رفته و سپس در بخش تنظیمات آپدیت، گزینه Advanced options را انتخاب کنید. سریع‌ترین روشی که کمک می‌کند آپدیت سیستم را به تاخیر بیندازید، این است که قسمت Pause Updates را در حالت فعال قرار دهید، در این صورت حدود ۳۵ روز زمان آپدیت به تعویق خواهد افتاد.

اما اگر می‌خواهید برای مدت زمان بیشتری آپدیت سیستم را به تعویق بیندازید، می‌بایست گزینه Choose when updates are installed را از حالت پیش‌فرض (Semi-Annual Channel (Targeted به حالت Semi-Annual Channel تغییر دهید. در ابتدا اجازه دهید این دو عبارت عجیب را تعریف کنیم:

  • (Semi-Annual Channel (Targeted: این گزینه سیستم شما را به عنوان کامپیوتر هدف تعریف کرده و درواقع سبب می‌شود که کامپیوتر شما در صف اولین سیستم‌هایی باشد که اولین نسخه آپدیت را دریافت کند. بنابراین می‌تواند تائید کند که به‌روزرسانی با زیرساختارهای سیستم به خوبی سازگار می‌شود.
  • Semi-Annual Channel: انتخاب این گزینه، سیستم شما را در یک مسیر متفاوت قرار می‌دهد. درواقع با انتخاب این گزینه تنها درصورتی‌که نسخه آپدیت کاملا از نظر سخت‌افزار و نرم‌افزار سازمانی آماده باشد، نسخه آپدیت دریافت شود. درواقع معمولا چند ماه پس از عرضه اولین نسخه آپدیت، نسخه کامل‌تری از آن منتشر می‌شود.

آیا باز هم به زمان بیشتری برای تعویق آپدیت نیاز دارید؟ کاربران ویندوز ۱۰ پرو می‌توانند آپدیت سیستم عامل خود را تا یک سال به تاخیر بیندازند. در زیر گزینه Semi-Annual Channel یک منوی کشویی وجود دارد که در آن دو گزینه که یکی مربوط به آپدیت ویژگی‌ها و دیگری مربوط به آپدیت کیفیت است. یک به‌روزرسانی بزرگ مانند آپدیت نسخه اکتبر ۲۰۱۸ یک آپدیت ویژگی است، این در حالی است که آپدیت کیفیت یک نسخه به‌روزرسانی کوچک‌تر است که بیشتر روی امنیت سیستم تمرکز دارد. شما می‌توانید در قسمت آپدیت ویژگی، مدت زمان ۳۶۵ روز را انتخاب کرده و برای آپدیت کیفیت مدت زمان ۳۰ روز را برگزینید.

ویندوز ۱۰ هوم

اگر از نسخه ویندوز ۱۰ هوم استفاده می‌کنید، آپشن‌هایی را که در بالا به آنها اشاره شد، مشاهده نخواهید کرد. اما همچنان می‌توانید آپدیت ویندوز را به تعویق بیندازید و ویندوز را مجبور کنید تا زمانی‌که از یک اینترنت محدود استفاده می‌کنید، سیستم عامل را آپدیت نکند. حال تنظیمات کامیپوتر خود را روی اتصال اینترنت محدود تنظیم کنید.

در ابتدا می‌بایست به مسیر Settings > Update & security > Windows Update > Advanced options رفته و اطمینان حاصل کنید که عبارت (Automatically download updates, even over metered data connections (charges may apply در حالت غیرفعال باشد.

سپس به مسیر Settings > Network & internet > Wi-Fi رفته و بر روی شبکه اتصال اینترنت خود که در بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید. حال در پایین صفحه عبارت Set as metered connection را در حالت روشن و فعال قرار دهید.

حال هر زمان که آمادگی دریافت نسخه آپدیت و به‌روزرسانی شده ویندوز ۱۰ را کسب کردید می‌توانید مجددا به این قسمت آمده و تنظیمات metered connection را در حالت خاموش و غیرفعال قرار دهید. حال برای دریافت آپدیت نسخه جدید ویندوز ۱۰ به قسمت Settings > Update & security > Windows Update مراجعه کنید.

به نقل از : mag.plaza.ir

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت