چگونه مشکل سوختن صفحه نمایش یا پیکسل‌های یک گوشی اندرویدی را برطرف کنیم؟!

ایجاد عکس‌های سایه‌مانند و یا سوختن صفحه نمایش حالت‌هایی از تغییر رنگ یا رنگ پریدگی نمایشگر گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شوند که در نتیجه استفاده غیر معقول از دستگاه و عملکرد غیر عادی پیکسل‌های نمایشگر ایجاد می‌شود. در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که چگونه می‌توان مشکل سوختن صفحه نمایش یا پیکسل‌های یک گوشی اندرویدی را برطرف کرد.

Screen-Burn-in-1000x563 چگونه مشکل سوختن صفحه نمایش یا پیکسل‌های یک گوشی اندرویدی را برطرف کنیم؟!

یکی از دلایل رخ دادن چنین مشکلاتی را باید به استفاده طولانی مدت از نمایشگر و یا استفاده طولانی از یک تصویر ثابت نسبت داد که گاها به وسیله ایجاد یک سایه دائمی بر روی نمایشگر نمایان می‌شود. شاید با خود فکر کنید کم‌تر کسی دچار چنین بلایی می‌شود اما این مشکل متداول‌تر از آن است که فکرش را بکنید. در بیش‌تر مواقع، این نمایشگرهای اولد هستند که اسیر چنین نواقصی می‌شوند. هرچند که نمایشگرهای LCD نیز از بروز چنین مشکلاتی در امان نیستند. خوشبختانه راه‌حل‌هایی وجود دارد که با انجام دادن آن‌ها بتوانید کیفیت تصویر نمایشگر دیوایس‌تان را دوباره به حالت اول برگردانید. برای اطلاع از این راه‌کارها همراه آی‌تی‌رسان باشید.

ایجاد سایه یک تصویر بر روی نمایشگر زمانی اتفاق می‌افتد که ترکیبات فسفری منتشر کننده نور (که برای ایجاد تصویر نهایی بر روی صفحه نمایش کاربرد دارند) به دلیل کارکردهای طولانی مدت، شدت و توان خود را از دست می‌دهند. علاوه بر این، استفاده‌های غیر معقول نیز می‌تواند منجر به حک کردن یک تصویر ثابت بر روی صفحه نمایش شود که همیشه و همه حال در دید شما قرار دارد. نرم‌افزارهای بسیار زیادی در فروشگاه گوگل وجود دارد که قادر به کاستن از سایه‌های تصاویر حک شده بر روی نمایشگر و یا حتی از بین بردن آن و رفع مشکل سوختن صفحه نمایش هستند.

LCD-vs-OLED-Structure چگونه مشکل سوختن صفحه نمایش یا پیکسل‌های یک گوشی اندرویدی را برطرف کنیم؟!

برای حل مشکل‌تان تنها باید نرم‌افزار متناسب با نوع صفحه نمایش گوشی اندرویدی‌تان را پیدا کرده و نصب کنید. برای پنل‌های LCD، می‌توان از برنامه LCD Burn-in Wiper کمک گرفت. این اپلیکیشن برای دیوایس‌های مجهز به پنل‌های اولد یا امولد (که معمولا آن‌ها را در گوشی‌های سامسونگ می‌بینیم) مناسب نیست. برای حل مشکل چنین نمایشگرهایی باید از نرم‌افزارهای دیگری مانند OLED Tools کمک بگیرید. روش کار این برنامه‌ها بسیار ساده است. یک رشته متوالی از رنگ‌های اصلی برروی دیوایس به نمایش در خواهد آمد و پیکسل‌های سوخته را به حالت اول باز می‌گرداند.

در حقیقت این کار عملکرد اصلی اسکرین سیورها در کامپیوترهای خانگی را بازگو می‌کند. به نمایش در آمدن یک تصویر پویا و فعال، زمانی که صفحه نمایش برای مدتی بلا استفاده باقی مانده و هیچ دستور تازه‌ای را به نمایش در نیاورد. این عمل با این هدف انجام خواهد شد که سیستم مطمئن شود نمایشگر دستگاه به طور دائم ثابت و روشن نماند تا به این ترتیب پیکسل‌ها به خواب نرفته و اصطلاحا ورزش داده شوند.

نوشته چگونه مشکل سوختن صفحه نمایش یا پیکسل‌های یک گوشی اندرویدی را برطرف کنیم؟! اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت