آموزش – ۸ آنتی ویروس برتر رایگان و پولی برای محافظت در برابر بدافزار در ویندوز ۱۰

اگر به دنبال آنتی ویروسی مناسب برای محافظت سیستم خود در برابر بدافزار در ویندوز ۱۰ هستید، با ما همراه باشید تا در این مطلب ۸ مورد از بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان و پولی را برای این کار معرفی کنیم.

Windows Defender در طول سال‌ها بهبودهای فراوانی یافته است و برای اکثر کاربران ویندوز ۱۰، حفاظتی بیشتر از حد نیاز را ارائه می دهد. با این حال، گزینه‌‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. اگر می‌خواهید به گزینه‌های رایگان روی آورید، یکی از آنتی ویروس‌های زیر را در نظر بگیرید. قبل از نصب هر یک از آنها اطمینان حاصل کنید که نوار ابزار همراه آن‌ها را نصب نکنید، این مورد در حال حاضر بسیار شایع است زیرا توسعه دهندگان به دنبال کسب درآمد از محصولاتشان هستند.

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای ویندوز ۱۰

۱٫ Windows Defender

Windows Defender از زمان انتشار ویندوز ۸ در سال ۲۰۱۲ تا به حال به پختگی معقولی دست پیدا کرده است. این نرم‌افزار از بسته Microsoft Security Essentials جدا شده و اکنون به یک برنامه آنتی ویروس مستقل تبدیل شده است.

با این حال، این برنامه هنوز هم از سابقه بد خود رنج می‌برد. در سال ۲۰۱۵، در مطالعه سایت AV-TEST تنها توانست امتیاز ۰٫۵ از ۶ را کسب کند. با این حال، در حال حاضر یکی از محصولات توصیه شده این سایت است. این برنامه در ژوئن ۲۰۱۸ توانست امتیازات، ۶ از ۶ برای حفاظت، ۶ از ۶ برای قابلیت استفاده، و ۵٫۵ از ۶ برای عملکرد را به دست آورد.

برخی از ویژگی های این آنتی ویروس عبارتند از:

  • می‌توانید بسیار راحت با آن کار کنید و نیازی نیست که چیزی را فعال یا تنظیم کنید و یا برای چیزی ثبت نام کنید. برای افرادی که سواد رایانه‌ای کمتری دارند، این موارد بسیار مثبت است.
  • هیچ صفحه مزاحمی وجود ندارد. بسیاری از آنتی‌ویروس‌های رایگان در حال حاضر شما را حداقل یک بار در روز دعوت به ارتقا برنامه یا اضافه کردن ویژگی‌های جدید می‌کنند. برخی از آنها در معرض تبدیل شدن به بدافزار هستند. با Windows Defender شما حتی متوجه نخواهید شد که برنامه در حال اجراست مگر اینکه مشکلی پیش آمده باشد.
  • برنامه قصد ندارد تاریخچه مرورگر شما را نظارت کند. برخی از گزینه‌های رایگان در حال حاضر شروع به جمع آوری اطلاعات تاریخچه مرورگرتان می کنند تا از فروش اطلاعات حاصل از آن کسب درآمد کنند. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۴، Avast سایت‌هایی را که توسط کاربران بازدید می‌شد را زیر نظر می‌گرفت و با استفاده از آن اطلاعات، تبلیغات خود را در صفحات مشاهده شده توسط کاربر قرار می‌داد.

در ویندوز ۱۰، غیر فعال کردن ویندوز دیفندر به صورت دستی کار آسانی نخواهد بود (این امر مستلزم هک رجیستری یا دستکاری در Group Policy است). این محدودیت عمدی است و به سیاست مایکروسافت برای تلاش جهت اطمینان از اینکه سیستم شما همواره سطح پایه‌ای محافظت را داشته باشد، باز می‌گردد. اگر یک برنامه آنتی ویروس دیگر را نصب کنید، ویندوز دیفندر به طور خودکار غیر فعال خواهد شد.

۲٫ AVG

AVG

AVG یکی از بهترین برنامه‌های رایگان آنتی ویروس برای ویندوز ۱۰ است. در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، این برنامه در آزمون‌های AV-TEST مورد بررسی قرار گرفت و نتوانست امتیاز بیشتری از ۱۰ از ۱۸ کسب کند. با این حال، در اواسط سال ۲۰۱۶ این مجموعه بهینه‌سازی شد. AVG از آن زمان، یکی از بهترین محصولات ارائه شده محسوب می‌شود. آخرین نسخه برنامه امتیاز ۵٫۵ را برای حفاظت و ۶ کامل را در دو دسته دیگر به دست آورد.

این محصول در حال حاضر دارای جایزه برتر AV-TEST می باشد، بنابراین می‌توانید مطمئن باشید که در دستانی امن محافظت خواهید شد.

۳٫ Avast

Avast

AVAST مسلما بزرگترین رقیب AVG است. ویژگی اسکن پایه‌ای این آنتی ویروس، سریع و از نظر پردازشی سبک است. اما لازم به ذکر است که این برنامه تعداد زیادی از صفحات مزاحم و پاپ آپ‌ها را در نسخه‌های اخیر خود جای داده است.

این برنامه چندین سپر حفاظتی ارائه می‌دهد که سیستم شما را از انواع مختلف تهدیدها محافظت می‌کند. شاید تاثیر گذارترین آن‌ها، سپر رفتاری باشد. در این حالت آنتی ویروس برنامه‌های دیگر را بر روی سیستم شما نظارت می‌کند تا هیچ یک از آن‌ها تغییر رفتار نداده و تهدیدی ایجاد نکنند.

Avast همچنین دارای یک حالت بازی است. هنگامی که این حالت فعال می‌شود، این برنامه از منابع سیستم استفاده نکرده و پاپ آپ‌ها را نمایش نمی‌دهد.

۴٫ Avira

avira

Avira آخرین آنتی ویروس رایگان پیشنهادی است. این برنامه ترکیبی از دو مورد قبلی است، به این صورت که سبک‌تر از AVG بوده و نرخ تشخیص بهتری از Avast دارد. این آنتی ویروس هم تبلیغات دارد ولی نه به اندازه Avast.

نسخه رایگان حتی شامل یک VPN نیز است که شما را به وبگردی امنی را برای شما فراهم کرده و راهی برای دسترسی به محتوای مسدود شده ارائه می‌کند.

بهترین آنتی ویروس های پولی برای ویندوز ۱۰

اگر می‌توانید به جای استفاده از آنتی ویروس‌های رایگان اندکی هزینه پرداخت کنید، باید بگوییم گزینه‌های شما برای داشتن کیفیت بالای محافظت از سیستم‌تان افزایش می‌یابد. شما می‌توانید زمان زیادی را صرف مشاهده سایت‌های مختلف بررسی آنتی‌ویروس مانند AV-Comparatives کنید، اما در حقیقت، گزینه‌های محدودی از نظر عملکرد مناسب وجود دارد.

۵٫ Malwarebytes

Malwarebytes را می توان در کنار مجموعه آنتی ویروس موجود خود استفاده کرد و یا حتی به طور کامل آن را جایگزین کرد. نسخه رایگان فقط کامپیوتر شما را پس از یک حمله پاکسازی می‌کند، اما نسخه پولی سیستم را به صورت لحظه‌ای محافظت می‌کند.

اگر شما از نسخه پولی استفاده می‌کنید، این آنتی ویروس، ویروس‌هایی را شناسایی و حذف می‌کند که آنتی‌ویروس دیگرتان نتوانسته آن‌ها را شناسایی کند. همچنین کارهایی نظیر حذف (و تعمیر) روت کیت‌ها و تعمیر موارد دیگری که آنتی‌ویروس دیگر شما قادر به انجام آن نیست را انجام می‌دهد. این آنتی ویروس در حذف مخرب‌هایی نظیر Trovi نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

نسخه پولی این آنتی ویروس ویژگی‌هایی همچون محافظت در برابر باج افزار (Ransomware)، حفظ حریم خصوصی و هویت‌ و حفاظت در مقابل ویروس را نیز اضافه می‌کند. این استدلال آسان است که این برنامه بهترین حفاظت در برابر بدافزارها را در ویندوز ۱۰ ارائه می‌کند. هزینه اشتراک یک سال این برنامه ۳۹٫۹۹ دلار است.

۶٫ Webroot Security

webroot

توصیه بعدی ما Webroot است. این برنامه بسیار سبک است (تنها ۲٫۱ مگابایت) و بیش از ۳ درصد از منابع کامپیوتر شما را استفاده نمی‌کند، هیچ فایروال و هیچ افزونه‌ای وجود ندارد و برای کسب و کارها و گیمر‌های حرفه‌ای گزینه مناسبی است.

طرح پایه این برنامه هزینه ۳۹٫۹۹ دلار را در سال دارد. این نسخه شما را از سرقت هویت و بدافزار محافظت خواهد کرد. برای ویژگی‌های بیشتر، شما باید آنتی‌ویروس خود را به Internet Security Plus با پولی معادل ۵۹٫۹۹ دلار در سال یا برنامه Internet Security Complete با هزینه ۷۷٫۹۹ دلار ارتقا دهید. این نسخه‌ها شامل ویژگی‌هایی مانند ۲۵ گیگابایت حافظه آنلاین و حفاظت از رمز عبور می‌باشند.

۷٫ Kaspersky

kaspersky

Kaspersky از منابع کامپیوتری بیشتری نسبت به رقبای خود استفاده می‌کند اما در عوض معمولا رتبه یک در AV-TEST برای شناسایی و حذف بدافزار است. در آخرین نتایج ژوئن ۲۰۱۸، این آنتی ویروس تنها یکی از سه برنامه‌ای بود که توانست امتیاز ۶ از ۶ را در هر سه دسته به دست آورد.

ویژگی‌های برجسته شامل مدیریت رمز عبور، خرید آنلاین و حفاظت از بانکداری، و محافظت از باج افزار است. متاسفانه، کسپرسکی بعد از بدگویی وزارت امنیت داخلی آمریکا از آن، با مشکل اساسی مواجه شده است. Kaspersky بسته‌های ۳۹٫۹۵ و ۷۹٫۹۵ دلار را ارائه می‌کند.

۸٫ ESET NOD32

Eset Nod32

NOD32 دقت فراوانی در یافتن ویروس‌ها و بدافزارها دارد، سبک و سریع است و همواره در رده‌های بالایی از نظر عملکرد قرار می‌گیرد.

در واقع، بسیاری از کاربران حرفه‌ای از سه‌گانه NOD32 (که بر روی فایل‌های سیستم تمرکز می‌کند)، Malwarebytes (که بر روی مسائل مبتنی بر وب تمرکز می‌کند)، و CCleaner (ابزار بهینه‌سازی کامپیوتر) استفاده می‌کنند.

ارزان ترین برنامه (۳۹٫۹۹ دلار) برای حفاظت اولیه می‌باشد، برای ویژگی هایی نظیر حفاظت از بانکداری آنلاین، رمزگذاری عکس و فایل و مدیریت رمز عبور، شما باید ۷۹٫۹۹ دلار پرداخت کنید.

نرم افزار امنیتی در ویندوز ۱۰ ضروری است

استفاده از یک نوع نرم افزار امنیتی در ویندوز ۱۰ امری ضروری است. این که شما گزینه رایگان را انتخاب می‌کنید یا نسخه پولی، به ویژگی‌هایی که برای شما مهم است (و مقدار پول شما!) بستگی دارد.

به نقل از : mag.plaza.ir

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت