چگونه حالت شب (Night Mode) را در گوشی‌های اندرویدی فعال کنیم؟

تم حالت شب بر روی بسیاری از گوشی‌های هوشمند با سیستم‌عامل اندروید وجود دارد. این تم کاربردی به شما اجازه می‌دهد تا فیلتری را فعال کنید تا نور صفحه فشار کمتری به چشم‌هایتان وارد کند. برای انجام این عمل، تم حالت شب، نور آبی‌رنگی را که از صفحه‌نمایش گوشی هوشمندتان ساتع می‌شود، کاهش می‌دهد. در این مطلب چگونگی فعال کردن این حالت را (صرف‌نظر از اینکه به‌طور پیش‌فرض وجود داشته باشد) توضیح خواهیم داد.

تعداد بسیار زیادی از کاربران در هنگام کار زیاد با گوشی خود، با فشار واردشده به چشمشان دچار مشکل می‌شوند. این فشار ناشی از نگاه کردن مستقیم به صفحه‌نمایش گوشی یا دستگاه‌های دیگر است. زمانی که وارد سبک زندگی مدرن می‌شویم و آن را بررسی می‌کنیم، این اتفاق اصلا عجیب به نظر نمی‌رسد (ما روزانه زمان زیادی به نمایشگر تلویزیون، کامپیوتر، گوشی‌های هوشمند، تبلت و دستگاه‌های دیگر نگاه می‌کنیم). همان‌طور که شرکت هوآوی این حالت را حالت محافظت‌کننده از چشم می‌نامد، این تم یک‌ راه کارآمد و مؤثر برای کاهش دادن نور آبی است. نور آبی با برهم زدن میزان ترشح ملاتونین در بدن ( هورمونی که در هنگام خواب ترشح می‌شود) اثر منفی زیادی بر کیفیت خواب دارد.

چگونه حالت شب را در تنظیمات پیش‌فرض فعال کنیم؟

با مشخص شدن اهمیت این حالت، گوگل تصمیم گرفت نسخه جدیدی از اندروید را مانند اندروید نوقا (Android Nougat) و اندروید اوریو (Android Oreo) معرفی کند. اگر سیستم‌عامل اندروید گوشی شما آپدیت باشد، هم‌اکنون می‌توانید حالت شب (Night Mode) را بر روی آن فعال کنید.

برای فعال‌سازی آن مراحل زیر را انجام دهید:

  • به Setting بروید.
  • وارد قسمت Display شوید.
  • از اینجا Night Light را فعال کنید.

همچنین می‌توانید زمان مشخصی را برای حالت نور شب تنظیم کنید تا صرفا در یک بازه ساعتی معین به‌طور خودکار خاموش و روشن شود.

nightlightoreopixel2 چگونه حالت شب (Night Mode) را در گوشی‌های اندرویدی فعال کنیم؟

فعال‌سازی حالت شب در گوشی‌های تولیدکنندگان دیگر

برخی از تولیدکنندگان دیگر منتظر به‌روزرسانی بعدی اندروید برای ایجاد حالت شب یا تعبیه کردن فیلتر نور آبی بر روی گوشی‌های خود نمانده‌اند. گوشی‌هایی مانند آنر، هوآوی، ایسوس، وان پلاس، سامسونگ و چندین گوشی دیگر این حالت را برای صفحه‌نمایش خود قرار داده‌اند. برای فعال کردن حالت شب کافی است به Setting بروید و سپس قسمت Display را باز کرده و تم حالت شب را فعال کنید. در گوشی‌های مختلف ممکن است کمی نام این حالت متفاوت باشد، اما عموما نحوه فعال‌سازی این عمل به همین صورت است.

AndroidPIT-Honor-8 چگونه حالت شب (Night Mode) را در گوشی‌های اندرویدی فعال کنیم؟

برای فعال کردن حالت شب، نرم‌افزار مخصوص از Play Store دریافت کنید!

اگر به تنظیمات گوشی خود نگاه کردید و متوجه شدید این عملکرد را ندارد، نگران نباشید؛ این اتفاق عجیبی نیست و این حالت ممکن است در اندروید وان و یا سیستم‌عامل‌های قدیمی اندروید وجود نداشته باشد. بعضی از سازندگان اپ یا حتی گوگل به‌صورت جداگانه برنامه‌ای برای آن تولید کرده‌اند.

در حال حاضر، تعداد بسیار زیادی برنامه در Google Play وجود دارند که شما به‌راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید. یکی از پرطرفدارترین این برنامه‌ها برای اندروید Bluelight Filter است. این برنامه دقیقا همان عملکردی را اجرا می‌کند که سیستم‌عامل اندروید برای حالت شب دارد، با این تفاوت که می‌توانید ویژگی‌های جدیدی مانند فیلتر رنگ از هفت سایه موجود، ایجاد کلید میانبر در صفحه اصلی، هشدار در صفحه اصلی و یا فعال‌سازی جدول زمانی را انتخاب کنید.

AndroidPIT-screen-dimmers- چگونه حالت شب (Night Mode) را در گوشی‌های اندرویدی فعال کنیم؟

آیا از فیلتر نور بر روی گوشی هوشمندتان استفاده می‌کنید؟ آیا واقعا استفاده از این حالت فشار روی چشم‌های شما را کاهش داده است؟ درصورتی‌که روش‌های بهتری را می‌دانید یا از آنها استفاده می‌کنید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

نوشته چگونه حالت شب (Night Mode) را در گوشی‌های اندرویدی فعال کنیم؟ اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت