آموزش – چگونه صفحه نمایش گلکسی نوت ۹ را با ژست حرکتی روشن کنیم؟

گلکسی نوت ۹ از یک ژست حرکتی پشتیبانی می‌کند که به واسطه آن، می‌توان بدون لمس صفحه نمایش ، نوتفیکیشن‌های گوشی را بررسی کرد. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه استفاده از این ترفند و ژست حرکتی را با هم مرور کنیم.

خیلی از مواقع نیاز داریم که به سرعت نوتیفیکیشن‌های گوشی خود را چک کنیم اما از آنجا که ممکن است دستانمان کثیف باشد امکان لمس صفحه نمایش گوشی را نداریم. خوشبختانه در گلکسی نوت ۹ روشی وجود دارد که بدون آنکه نیاز باشد آن را لمس کرد، می‌توان صفحه نمایش گوشی را روش کرد.

این ترفند از ویژگی قدیمی «نگاه سریع» گرفته شده است که سامسونگ برای اولین بار، آن را در گلکسی نوت ۲ به‌کار گرفت. درصورتی که کاربر ویژگی Always On Display گوشی خود را در حالت غیرفعال بگذارد، این ویژگی برای روشن کردن سریع صفحه نمایش گلکسی نوت ۹ بسیار کارآمد خواهد بود.

چگونه صفحه نمایش گلکسی نوت ۹ را بدون لمس آن روشن کنیم؟

۱- تنظیمات گوشی را باز کرده و وارد منوی Accessibility شوید.

۲- ابتدا گزینه Dexterity را انتخاب کرده و سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود روی Easy screen turn on ضربه بزنید.

روشن کردن صفحه نمایش گلکسی نوت 9 با ژست حرکتی

۳- گزینه Easy screen turn on را در حالت فعال و روشن قرار دهید. در این قسمت انیمیشنی به شما نشان خواهد داد که این ویژگی چگونه کار خواهد کرد.

روشن کردن صفحه نمایش گلکسی نوت 9 با ژست حرکتی

پس از آنکه این ویژگی را در گوشی فعال کردید، از این پس می‌توان تنها با حرکت دادن دست خود در مقابل سنسور گوشی، درحالتی‌که صفحه نمایش گلکسی نوت ۹ روبه بالا باشد و گوشی در حالت پایداری قرار داشته باشد، آن را روشن کنید.

درواقع هرزمان که این ژست حرکتی در مقابل سنسور گلکسی نوت ۹ انجام شود، صفحه نمایش آن به صورت اتوماتیک روشن شده و به کاربر اجازه می‌دهد که به‌سرعت نوتفیکیشن‌های خود را چک کند. البته قابل ذکر است که این ویژگی تنها مختص به گلکسی نوت ۹ نیست بلکه در گوشی گلکسی نوت ۸ و سری گلکسی S تا گوشی گلکسی S6 نیز جواب می‌دهد.

به نقل از : mag.plaza.ir

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت