آموزش – چگونه گوشی خود را با ویندوز ۱۰ همگام‌ سازی کنیم؟

اپلیکیشن Continue On PC سبب می‌شود که کاربر گوشی اندرویدی و یا iOS خود را به‌راحتی به ویندوز ۱۰ متصل کرده و فایل‌ها و اطلاعات مورد نیاز خود را به‌صورت یکپارچه در ویندوز و گوشی استفاده کند. با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه فعال‌سازی این ویژگی را با هم مرور کنیم.

در بیلد ۲۰۱۷ مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا اظهار کرد که تجربه کاربر درحال گسترش و استفاده از همه وسایل‌های الکترونیکی است و اکنون این تجربه کاربری به سازگاری پلتفرم‌ها نیازمند است.

بخش بزرگی از این تجربه شامل اتصال گوشی هوشمند به کامپیوتر است. این ویژگی نه تنها کمک می‌کند به صورت یکپارچه از مرورگر گوشی در ویندوز ۱۰ استفاده کنید بلکه سبب می‌شود که ویژگی کلیپ‌بورد در فضای ابری به کپی کردن از یک دیوایس و انتقال دادن آن فایل در دیوایس دیگر نیز کمک کند.

از آنجا که ویندوز ۱۰ به‌عنوان یک سرویس به‌جای یک محصول نرم‌افزاری درنظر گرفته می‌شود، قابلیت‌های بیشتری نیز به کاربر ارائه می‌کند. برای مثال ویژگی Continue On PC سبب می‌شود که کاربر در گوشی خود که می‌تواند اندروید یا iOS باشد، با استفاده از هر مرورگری، صفحه‌ای را باز کرده و سپس همان صفحه را به کامپیوتر خود که مجهز به ویندوز ۱۰ است بفرستد و سپس در ویندوز ۱۰ این صفحه به‌صورت اتوماتیک باز خواهد شد.

Continue on PC درواقع همان ویژگی است که مسئولان مایکروسافت پیش‌تر وعده آن را داده بودند، یک تجربه بی‌نظیر برای یکپارچه‌سازی سیستم‌عامل‌های ویندوز، iOS و اندروید.

با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه فعال‌سازی این ویژگی را با هم مرور کنیم. خاطر نشان می‌شود که این ویژگی اساسا برای گوشی‌های اندرویدی ارائه شده است اما برای گوشی‌های آیفون نیز به خوبی جواب می‌دهد و آموزش زیر با استفاده از یک آیفون انجام شده است.

۱- Settings را باز کنید

در ویندوز ۱۰ ورژن Fall Creators Update، تنطیمات (Settings) را باز کنید، در این قسمت، بخش جدید Phone را مشاهده خواهید کرد. حال روی آیکون Phone کلیک کنید.

۲- تنظیمات مربوط به Phone در ویندوز ۱۰ نسخه Fall Creators Update را انجام دهید

درنظر داشته باشید با استفاده از ویژگی Continue on PC علاوه بر استفاده یکپارچه از مرورگر در گوشی و ویندوز، قادر خواهید بود که ایمیل و دیگر اپلیکیشن‌های خود را نیز به صورت یکپارچه از گوشی و کامپیوتر خود، اجرا کنید. برای انجام تنظیمات این قسمت در ابتدا روی دکمه Add Phone کلیک کنید. البته مطمئنا قبل از انجام این تنظیمات لازم است که در کامپیوتر خود با اکانت مایکروسافت خود، وارد شده باشید.

۳- گوشی خود را متصل کنید

مطمئنا در قسمتی که می‌بایست گوشی خود را اضافه کنید، ابتدا شماره موبایل خود را می‌بایست وارد کنید. البته نگران نباشید این شماره در این قسمت ذخیره نشده و تنها برای ارسال یک لینک از طریق SMS مورداستفاده قرار می‌گیرد.

۴- ارسال SMS

در تصویر بالا مشاهده خواهید کرد که نحوه ارسال پیام به آیفون قبل و بعد از پیش‌نمایش آیتونز چگونه خواهد بود.

۵- اپلیکیشن Continue on PC

اپلیکیشن Connect to PC برنامه‌ای است که برای اتصال گوشی به ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه چهار عکس آموزشی مشاهده خواهید کرد که نشان می‌دهد چگونه فرآیند تنظیمات و راه‌اندازی این اپلیکیشن را انجام دهید.

۶- اپلیکیشن Continue on PC را در صفحه Share اضافه کنید

از هر اپلیکیشنی صفحه Share را باز کرده، روی دکمه More کلیک کنید، سپس اپلیکیشن Continue on PC را پیدا کرده و گزینه کنار آن را در حالت فعال و سبز قرار دهید.

۷- با اکانت مایکروسافت خود، وارد شوید

وقتی برای بار اول تلاش می‌کنید که Continue on PC را به اشتراک بگذارید، صفحه بالا را مشاهده خواهید کرد که از شما می‌خواهد با همان اکانت مایکروسافتی که از کامپیوتر خود وارد آن می‌شوید، در این قسمت نیز آن را وارد کرده و با گوشی خود با استفاده از همین اکانت مایکروسافت، وارد شوید. این مرحله تنها برای بار اول استفاده از این اپلیکیشن نیاز است که انجام شود و در سری‌های بعدی نیازی به انجام این مرحله نیست.

۸- ارسال کنید

از این پس می‌توانید صفحات وبی که در گوشی خود مشاهده می‌کنید و یا هر اپلیکیشن دیگر را به کامپیوتر خود ارسال کنید. البته دقت داشته باشید که می‌توانید انتخاب کنید که آیتم ارسال شده به کامپیوتر فورا باز شود و یا نوتفیکیشنی به قسمت Action Center کامپیوتر ارسال شود. خاطر نشان می‌شود که اپلیکیشن‌های بسیاری با Continue on PC کار نمی‌کنند مانند اپلیکیشن بومی Photos اپل اما مرورگرهای مختلف، اپلیکیشن‌های Flickr و Soundcloud به خوبی با Continue on PC سازگار هستند.

۹- کنترل از راه دور

بسیار جالب خواهد بود که برنامه‌ای را از راه دور از طریق گوشی خود روی کامپیوتر نصب و راه‌اندازی کنید.

۱۰- نوتفیکیشن‌ها

برای آنکه بدانید چگونه می‌توان نوتفیکیشن‌های بین ویندوز ۱۰ و گوشی خود را همگام سازی کنید، به این قسمت مراجعه کنید.

به نقل از : mag.plaza.ir

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت