زمان عرضه و قیمت اکسپریا XZ3 سونی مشخص شد

بالاخره اکسپریا XZ3 در نمایشگاه امسال IFA رونمایی شد. بررسی اولیه گوشی را می‌توانید در این‌جا بخوانید. با وجود ارتقا‌های اندکی که این دستگاه نسبت به XZ2 پیدا کرده و با اذعان به اینکه این گوشی پایین‌تر از XZ2 پریمیوم قرار دارد، بسیار سخت می‌توان قیمت‌گذاری سونی برای این محصول را توجیه کرد. ولی اگر نگاهی به صفحه‌نمایش آن بیندازیم متوجه می‌شویم که این‌روزها قیمت ۸۰۰ دلار برای یک پرچمدار، پول چندان زیادی محسوب نمی‌شود.

این گوشی پنل ۶ اینچی جدیدی ارایه کرده که در واقع اولین “صفحه‌نمایش اولد QHD+ و HDR مجهز به فناوری پردازش تصویر Bravia” است. سونی معمولا از پنل‌های LCD برای صفحات نمایش‌ پرچمدارهای خود استفاده می‌کند، اما این‌بار مسیر دیگری را پیموده و از یک نمایشگر زیبای اولد HDR با بزرگ‌ترین قطری که تابه‌حال در گوشی‌های اکسپریا دیده‌ایم، بهره برده است.

Sony-Xperia-XZ3-Hand-On-Mojtaba-5 زمان عرضه و قیمت اکسپریا XZ3 سونی مشخص شد

این بدین معنی است که خود گوشی، نسبتا بزرگ است و هیچ بریدگی‌ در آن وجود ندارد. با این‌حال، حاشیه‌های بالا و پایین آن در مقایسه با استاندارد‌های امروزی نسبتا زیاد است و شاهد قرارگیری اسپیکر‌های تقویت‌‌شده‌ S Front Surround در آن‌ها هستیم.

Sony-Xperia-XZ3-Hand-On-Mojtaba-4 زمان عرضه و قیمت اکسپریا XZ3 سونی مشخص شد

سایر مشخصات اکسپریا XZ3 نیز تقریبا رده‌بالا به حساب می‌آید، اما در حقیقت این، قابلیت‌های گیمینگ دستگاه بوده که باعث شده سونی دستگاه جدید خود را ۸۹۹ دلار قیمت‌گذاری نماید. به‌هرحال، پیش‌سفارش‌های گوشی از ۲۴ سپتامبر آغاز می‌شود و از ۱۷ اکتبر هم در آمازون و بِست بای قابل خرید خواهد بود. شما باید پول زیادی بابت XZ3 پرداخت کنید اما شاید ارایه یک هدفون رایگان اکسپریا Ear Duo در کنار آن، کمی از سنگینیِ قیمتی که می‌پردازید، بکاهد.

گوشی

قیمت

سونی اکسپریا XZ3 ۸۹۹.۹۹ دلار
سونی اکسپریا XZ2 ۶۹۹.۹۹ دلار
سونی اکسپریا XZ2 پریمیوم ۹۹۹.۹۹ دلار
سامسونگ گلکسی اس۹ پلاس ۹۱۵ دلار
سامسونگ گلکسی نوت ۹ ۹۹۹ دلار

نوشته زمان عرضه و قیمت اکسپریا XZ3 سونی مشخص شد اولین بار در وب‌سایت فناوری پدیدار شد.

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت