آموزش – چگونه برای صدای زنگ آیفون خود رینگتون دلخواه و سفارشی بگذاریم؟

اگر یک گوشی آیفون دارید و می‌خواهید یک رینگتون دلخواه و کاملا سفارشی را روی صدای زنگ آن بگذارید، پیشنهاد می‌شود با ما همراه باشید تا در ادامه نحوه ایجاد یک رینگتون سفارشی و استفاده از آن در آیفون را با هم مرور کنیم.

آیا آیفون شما، رینگتونی مشابه سایر آیفون‌ها دارد؟ آیا در آیفون خود از رینگتون‌های پیش‌فرض آن استفاده می‌کنید که دیگر افراد نیز از آن‌ها استفاده می‌کنند؟

زمان آن رسیده که قدری متفاوت باشید. شما قادر خواهید بود که تعداد نامحدودی از رینگتون‌های سفارشی را ایجاد کرده و از آن‌ها در آیفون خود استفاده کنید. با ما همراه باشید تا در ادامه روش‌های ایجاد رینگتون‌های سفارشی را با هم مرور کنیم.

خرید رینگتون از آیتونز

همان‌طور که اطلاع دارید می‌توان از فروشگاه آیتونز، اپلیکیشن، فیلم و یا موسیقی خریداری کرد اما آیا می‌دانستید که این فروشگاه، رینگتون‌های متنوعی نیز برای فروش دارد؟ البته اگر دقیقا ندانید که این رینگتون‌ها در کدام قسمت از سایت قرار دارند، در نگاه اول اصلا متوجه آن‌ها نخواهید شد.

اپلیکیشن آیتونز را روی آیفون خود باز کرده و روی گزینه More که در گوشه پایین سمت راست قرار دارد، بزنید. حال روی Tones ضربه بزنید. این قسمت کاملا به رینگتون‌های آیفون اختصاص دارد.

همه این رینگتون‌ها آهنگ هستند اما اگر روی دکمه Genres زده و به پایین صفحه بروید، دسته‌های مختلفی نظیر Dialogue و Sound Effects را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت می‌توانید به آهنگ‌های مختلف، امتیاز دهید و برای شنیدن نمونه‌ای از هر رینگتون، کافی است روی علامت کوچک کنار آن بزنید.

قیمت رینگتون‌های موجود در آیتونز حدود ۹۹ سنت و یا ۱٫۲۹ دلار است. وقتی که روی دکمه خرید هر رینگتون ضربه بزنید، گزینه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که مشخص می‌کند از این رینگتون برای کدام قسمت می‌خواهید استفاده کنید: انتخاب آن به عنوان رینگتون پیش‌فرض آیفون، انتخاب آن به‌عنوان رینگتون مربوط به قسمت پیامهای متنی و اختصاص دادن آن به تماس یک کاربر خاص. البته پس از خرید نیز می‌توان به‌راحتی این تنظیمات را تغییر داد، همچنین می‌توان روی Done زده و ادامه تنظیمات را به بعد موکول کرد.

رینگتون آیفون

یکی از بزرگترین مزایای خرید رینگتون از آیتونز این است که این رینگتون‌ها به‌صورت کاملا اتوماتیک به آیفون شما اضافه شده و هیچ تبدیل فرمت و یا عملیات دیگری نیاز ندارد.

رینگتون‌های DIY

اگر تمایل ندارید که برای خرید رینگتون، هزینه‌ای کنید و یا اصلا رینگتون موردنظر خود را در آیتونز پیدا نکردید، از روش DIY استفاده کنید.

می‌توان گفت یوتیوب تنها مکانی است که می‌توان انواع آهنگ، موسیقی و کلیپ‌ها را در آن پیدا کرد. اگر می‌خواهید از یوتیوب استفاده کنید، مراحل اصلی، تبدیل فایل ویدیو موجود در یوتیوب به یک فایل صوتی MP3 یا M4A است و سپس تبدیل آن فایل به فرمت M4R و سپس استفاده از آیتونز برای کپی کردن این فایل به آیفون است.

همچنین می‌توان در اپ‌استور به دنبال یک اپلیکیشن سازنده رینگتون (ringtone maker) باشید. اپلیکیشن‌های رایگان بسیاری وجود دارند که قادر هستند آهنگ‌های موردنظر شما را به فرمت M4R تبدیل کنند. اما در نهایت برای استفاده از آن‌ها و انتقال این رینگتون‌ها به آیفون، به آیتونز نیاز خواهید داشت. اجازه دهید نگاهی به کل این فرآیند داشته باشیم، البته اگر از اپلیکیشن دیگری به جای یوتیوب استفاده می‌کنید، از مرحله ۳ به بعد آموزش را دنبال کنید.

۱- آدرس URL یوتیوب را در کلیپ‌بورد خود کپی کنید.

۲- YouTube MP3 یک ابزار رایگان تبدیل فرمت مبتنی بر مرورگر بوده و کافی است آدرس URL یوتیوب را در این آن وارد کنید. حال روی گزینه Download Music MP3 کلیک کنید. زمانی‌که تبدیل فرمت به اتمام رسید به صورت کاملا اتوماتیک در فولدر دانلودهای پیش‌فرض کامپیوتر شما ذخیره خواهد شد. خاطر نشان می‌شود که برنامه‌های متعددی قادر هستند این عملیات را انجام دهند اما این یکی سریع‌تر، کار با آن آسان‌تر و بدون هیچگونه تبلیغات است.

۳- حال باید این فایل را به فرمت M4R رینگتون تبدیل کنیم. برای این کار از سایت Free Ringtone Maker کمک می‌گیریم. روی دکمه آبی Upload Files کلیک کرده و فایل MP3 خود را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این سایت حاوی تبلیغات بسیار است که برخی از آن‌ها به عنوان یک تبدیل فرمت به‌نظر می‌رسند درصورتیکه اینگونه نیست، دقت کنید تنها می‌بایست از دکمه آبی رنگی که در بالا به آن اشاره شد، استفاده کنید.

رینگتون آیفون

رینگتون آیفون

دقت کنید در هنگام استفاده از Free Ringtone Maker تنها از دکمه‌های آبی رنگی که در تصویر بالا، به آنها اشاره شده استفاده کنید.

۴- پس از آنکه عملیات آپلود انجام شد با استفاده از نوار لغزنده‌ای که در برنامه موجود است، آن قسمت از آهنگ را که می‌خواهید به عنوان رینگتون استفاده کنید، انتخاب کنید. سپس روی دکمه M4R کلیک کرده و در نهایت روی دکمه Make Ringtone کلیک کنید. پس از آنکه عملیات تبدیل فرمت به پایان رسید روی دکمه آبی رنگی Download کلیک کنید تا فایل جدید ذخیره شود.

۵- در این مرحله شما یک فایل M4R دارید که می‌خواهید آن را به آیفون خود انتقال دهید. اگر عموما گوشی خود را به کامپیوترتان وصل نمی‌کنید می‌بایست اول این کار را انجام دهید. آیتونز را اجرا کرده، گوشی خود را وصل کنید و در نوارابزار سمت چپ به دنبال گزینه Devices بگردید. روی آیفون خود کلیک کنید تا آپشن‌های آن باز شود و سپس روی Tones کلیک کنید.

۶- حال پنجره Explorer را باز کرده و فایل M4R خود را مشخص کنید، به‌راحتی آن را درگ کرده و به پنجره آیتونز انتقال دهید. در این قسمت هیچگونه همگام سازی نیاز نیست. هر فایل M4R ای که در این قسمت انتقال می‌دهید به صورت کاملا اتوماتیک در آیفون شما کپی خواهد شد.

آیتونز

۷- درنهایت آیفون خود را وصل کرده و آن را همگام‌سازی کنید. احتمالا نیاز باشد که روی گزینه Tones کلیک کرده و Sync Tones را فعال کنید. سپس مجددا آن را همگام‌سازی کنید. پس از آنکه این عملیات به اتمام رسید به مسیر Settings > Sounds & Haptics > Ringtone رفته و رینگتون جدید خود را انتخاب کنید.

قابل ذکر است که شما می‌توانید این عملیات را برای هر فایل MP3 دیگری نیز انجام دهید و لزوما نباید فایل MP3 از منبع یوتیوب گرفته شده باشد. خاطر نشان می‌شود درصورتی‌که از منبع دیگری به غیر از یوتیوب استفاده کردید، از مرحله ۳ به بعد این دستورالعمل را انجام دهید.

به نقل از : mag.plaza.ir

CopyRight Original Article منبع اصلی و رعایت قانون کپی رایت