مسیر پگاسوس

معمار۱۰۰architects

مکان چونگ کینگ | چین

سال ساخت ۲۰۲۱

ایده طراحی مسیر

مسیر پگاسوس نقطه عطف جدید در گونه شناسی فضای شهری است که مداخله ای در قلمرو عمومی است. طراحی این فضای عمومی بازی چند منظوره الهام گرفته شده از نام پگاسوس است، ورزش سوارکاری که در آن اسب در رشته هایی همانند پرش از روی مانع شرکت دارد. نمای نمایشی زمین بازی که به عنوان جاذبه شهری عمل کرده است ، با منظره شهر ادغام شده ، مرزهای بین منطقه بازی و منظره شهر اطراف را محو کرده و خود را برای عموم قابل دسترسی نشان داده است.

برنامه فیزیکی مسیر

ایده طراحی مسیر الهام گرفته شده از اسب بالدار افسانه ای است که ردپایی زرد و جادویی از خود به جای می گذارد . برنامه فیزیکی مسیر که دقیقاً در اطراف میدان های کوچک دایره ای شکل پیچیده شده به عنوان سکوهایی برای اوقات فراغت و تعاملات اجتماعی عمل کرده است به نحوی که سناریوهای طراحی را به فضای عمومی چند منظوره تبدیل کرده است تا کودکان و بزرگسالان از آن لذت ببرند.

رنگ و مصالح مسیر

برای اینکه روبان بسیار چشم نواز باشد و از پس زمینه اطراف آن متمایز شود ، با رنگ زرد روشن و پررنگ طراحی شده است ، رنگی پرانرژی که به سرعت توجه رهگذران را به خود جلب کرده و می تواند حس خوشبختی ، نشاط و خوش بینی را به بازدیدکنندگان نشان دهد. مصالح کف ای پی دی ام است و قابلیت جذب تاثیرات هنگام بازی و همچنین دربرگیرنده طیف گسترده ای از الگوها، گرافیک ها و بازی های تعاملی است به نحوی که فضاها و فعالیت های متنوعی را روی روبان به هم متصل کرده است.

پست مسیر پگاسوس در چهارسوی معماری اول به نظر می رسد.