آموزش – ۱۵ ترفند برای بهبود عملکرد گوشی های سامسونگ Galaxy S10 و Note9

گوشی Samsung Galaxy S10 و Note9 بین گوشی های هوشمند مثل شهر لاس وگاس در بین شهر های دنیا می باشد، در یک مقایسه ی ساده با آیفون و یا گوگل پیکسل ۳، سامسونگ شما را با تنظیمات و ویژگی های زیادش شگفت زده می کند به طوری که به شما تجربه ای مثل قدم زدن در شبی پر ستاره تقدیم می کند و همچنین احساسی شبیه به اینکه همه چیز در اطراف شما روی حالت اسلوموشن قرار گرفته است. برای آسنا شدن با این دو گوشی نگاهی به معرفی گلکسی اس ۱۰ سامسونگ و کالبدشکافی گلکسی نوت ۹ بیندازید.

شما می توانید تنظیمات را مطابق با میل شخصی خودتان بر اساس نیازهایتان بصورت بهتری شخصی سازی کنید. اینجا ما به شما ۱۵ ترفند برای بهبود عملکرد گوشی سامسونگ به شما ارائه می دهیم که گوشی شما را تبدیل به یگ گوشی جدید یا حتی پیشرفته تر می کند.

۱- روی دکمه Bixbi کلیک کنید

گنجاندن اجباری دستیار صوتی Bixbi احتمالا بدترین ویژگی تلفن‌های هوشمند مدرن است. خوشبختانه می‌توانید این دکمه را با یک app دوم به نام bxActions مجددا مطابق دلخواهتان تنظیم کنید. قبل از نصب برنامه، مطمئن شوید که یک‌بار Bixby را راه‌اندازی کرده اید، سپس از طریق فرآیند راه‌اندازی استاندارد (setup process) به قسمت بعدی بروید. سپس bxActions را راه‌اندازی کنید، و از طریق فرآیند راه‌اندازی (Bixbi ،(setup process را انتخاب کنید تا بتوانید یک چیز جایگزین را انتخاب کنید. شما حتی می‌توانید از این امکان برای راه‌اندازی دستیار گوگل به جای Bixby استفاده کنید.

دکمه Bixbi

دکمه Bixbi

۲- مخفی کردن صفحه Home Bixby

به صورت خودکار وقتی که شما در صفحه ی Home screen تان را به سمت راست می کشید همه ی اطلاعات راجع به Bixby ظاهر می شود که شامل اطلاعات آب و هوا، اخبار روز، اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ورزشی، اطلاعات راجع به تقویم سالانه و غیره می باشد. شما می توانید این ویژگی را با تاچ کردن طولانی هر جایی روی صفحه ی Home ، سوییپ کردن به سمت راست و خاموش کردن Bixby در صفحه ی Home غیر فعال کنید.

مخفی کردن صفحه Home Bixby

مخفی کردن صفحه Home Bixby

۳- مرتب کردن تنظیمات سریع خود را مطابق میلتان

مثل همه ی گوشی های اندروید دیگر، سامسونگ به شما این اجازه را می دهد که با پایین کشیدن صفحه به تنظیماتی مثل Wi-Fi و بلوتوث و… دسترسی پیدا کنید. شما فقط با یک بار پایین کشیدن، به شش تا از تنظیمات پرکاربرد خود دسترسی خواهید داشت و همچنین با یک بار پایین کشیدن دیگر، میتوانید به لیست طولانی تری از تنظیمات خود دسترسی داشته باشید. برای آرایش مجدد این تنظیمات یا برای به کلی پاک کردن بخشی که بعد از دوبار کشیدن به سمت پایین ظاهر می شوند، دکمه ی منو را بزنید که نماد آن سه نقطه عمودی می باشد سپس قسمت دستورات را انتخاب کنید و سپس روی هر کدام از تنظیمات، مطابق دلخواهتان انگشت خود را نگه دارید و سپس به هرجا که دوست دارید جا به جایش کنید. فراموش نکنید که همچنین میتوانید با کشیدن به سمت چپ تنظیمات بیشتری را ببینید.

مرتب کردن تنظیمات سریع خود را مطابق میلتان 

مرتب کردن تنظیمات سریع خود را مطابق میلتان

۴- اضافه کردن shortcut برای تنظیم نور صفحه

به صورت خوکار شما برای دسترسی به تنظیمات نور صفحه گوشی خود نیاز دارید که دوبار به سمت پایین بکشید ولی شما می توانید این کار را آسان تر انجام دهید. فقط با نگه داشتن قسمت تنظیم نور صفحه و کشیدن آن به اسلایدر، حالا می توانید مشاهده کنید که تنها با یک بار پایین کشیدن صفحه به تنظیمات نور صفحه دسترسی خواهید داشت به همین آسانی!.

اضافه کردن shortcut برای تنظیم نور صفحه

اضافه کردن shortcut برای تنظیم نور صفحه

۵- اختصاص دادن تنظیمات دلخواه برای بخش رسانه ای و تنظیمات صدا

گوگل در اندروید Pie رفتار استاندارد قبلی خود را در کلیدهای تنظیمات صدا تغییر داد تا میزان صدای موسیقی و فیلم را به جای صدای زنگ تلفن کنترل کند. هنوز هم به صورت خودکار کلید تنظیمات در سامسونگ برای تنظیم صدای زنگ گوشی به کار می رود ولی شما می توانید با تاچ کردن و به سمت پایین کشیدن قسمت ولوم به تنظیمات بیشتری برای کنترل صدای فیلم و موسیقی علاوه برای صدای زنگ گوشی خود دسترسی داشته باشید.

اختصاص دادن تنظیمات دلخواه برای بخش رسانه ای و تنظیمات صدا

اختصاص دادن تنظیمات دلخواه برای بخش رسانه ای و تنظیمات صدا

۶- تنظیم کردن برای back up گرفتن از عکس ها

فرآیند back up گرفتن در گوشی سامسونگ شما امکان پشتیبانی از عکس ها را ندارد پس باید قبل از راه اندازی و استفاده از دستگاه سامسونگ خودتان یک سیستم back up مخصوص برای عکس هایتان اضافه کنید.اپلیکیشن Google Photos به صورت پیش فرض و بدون محدودیت از تمامی عکس های شما بصورت رایگان بک آپ تهیه می کند(حتی اگر شما به صورت همزمان از سرویس Google Drive storage استفاده می کنید). همچنین شما می توانید از سرویس cloud storage ،Dropbox و یا OneDrive استفاده کنید.

تنظیم کردن برای back up گرفتن از عکس ها

تنظیم کردن برای back up گرفتن از عکس ها

۷- جا دادن اپلیکیشن های بیشتر در قسمت home screen

صفحه ی گوشی سامسونگ بزرگ شده است و این خجالت آور است که آیکون های آن اینقدر از هم فاصله گرفته اند، به قسمت Settings > Display > Home Screen رفته و برای اصلاح این وضعیت Home screen grid را انتخاب کنید.

جا دادن اپلیکیشن های بیشتر در قسمت home screen

جا دادن اپلیکیشن های بیشتر در قسمت home screen

۸- مرتب کردن app tray

سامسونگ چند راه برای مرتب سازی فهرست برنامه های اصلی شما ارائه داده است. که با گشتن در صفحه نمایش در دسترس است. بهصورت پیش فرض شما می توانید با نگه داشتن بر روی آیکون هر برنامه و کشیدن آن به هر سمت آن را جابجا و مطابق دلخواه، گوشی خود را مرتب کنید(همچنین شما این امکان را دارید که اپلیکیشن های دلخواهتان را در یک پوشه گردآوری نمایید). همچنین اگر ترجیح می دهید که اپلیکیشن هایتان را بر اساس حروف الفبا مرتب کنید سه نقطه ی عمودی در بالا سمت راست صفحه ی نمایشگر همانطور که در عکس نشان داده شده را لمس نمایید و سپس قسمت Sort را انتخاب کنید و سپس Alphabetical order را انتخاب کنید تا اپلیکیشن ها بر اساس حروف الفبا مرتب شوند.

مرتب کردن app tray

مرتب کردن app tray

۹- عوض کردن جای دکمه back و recent buttons

بر خلاف بسیاری از گوشی های اندروید، دکمه back گوشی های سامسونگ در پایین سمت راست قرار دارد و همچنین دکمه ی recently-used apps در پایین سمت چپ قرار گرفته است. می توانید جای این دو دکمه را باهم عوض کنید. می توانید به قسمت Settings > Display > Navigation Bar رفته و سپس در زیر قسمت Button order تنظیمات دلخواهتان را انتخاب کنید.

عوض کردن جای دکمه back و recent buttons

عوض کردن جای دکمه back و recent buttons

۱۰- خاموش کردن امکان وصل شدن خودکار به Wi-Fi های باز و بدون رمز

بخاطر مجموعه دلایلی، گوشی های اندروید علاقه دارند بصورت خودکار با یک Wi-Fi باز و بدون رمزی که در نزدیکی آن ها است، اتصال برقرار کنند، صرف نظر از خطرات امنیتی بالقوه، همچنین امکان اتصال به برخی نقاط خطرناک تصادفی وجود دارد. این امکان خطرآفرین را می توانید بار رفتن به قسمت Settings > Connections و سپس با انتخاب بخش Wi-Fi خاموش نمایید.(همچنین اطمینان حاصل کنید که قسمتی که متن دارد را انتخاب کنید و نه قسمتی که در قسمت راست می باشد.) در صفحه ی بعدی قسمت Advanced را انتخاب کنید و سپس Network notification را خاموش کنید. اگر carrier دارای یک تنظیمات خودکار برای اتصال خودکار به نقاط اصلی خود است، ما پیشنهاد می‌کنیم که آن رانیز خاموش کنید.

خاموش کردن امکان وصل شدن خودکار به Wi-Fi های باز و بدون رمز

خاموش کردن امکان وصل شدن خودکار به Wi-Fi های باز و بدون رمز

۱۱- راه اندازی مجدد بخش مزاحم نشوید(Do Not Disturb)

اگر نمی خواهید با صدای نوتیفیکیشن ها در شبکه های مجازی مثلا اینستاگرام یا صدای اعلان اینکه شما در صفحات مجازی توسط اشخاص منشن شده اید در نیمه شب از خواب بپرید؟ خب به سادگی تنظیمات بخش مزاحم نشوید(Do Not Disturb) را فعال کنید و آسوده بخوابید،برای اینکار کافی است به بخش Settings > Notifications > Do Not Disturb بروید و سپس بر روی قسمتی که متن بر روی آن است کلیک کنید و روشنش کنید و همچنین در همان قسمت انتخاب کنید که به ویژه در چه ساعات و چه روز هایی نمی خواهید به هیچ وجه اعلان های مزاحمت کننده و مزاحم دریافت کنید. سپس قسمت Allow exceptions را انتخاب و تنظیمات مورد نظر و دلخواهتان را انجام دهید.(فعال کردن اعلان نوتیفیکیشن برای تماس‌های تکرار شونده و تماس از مخاطبین مهم و یا مورد علاقه تان ایده خوبی برای شرایط اضطراری است).

راه اندازی مجدد بخش مزاحم نشوید(Do Not Disturb)

راه اندازی مجدد بخش مزاحم نشوید(Do Not Disturb)

۱۲- راه اندازی سیستم استفاده همزمان از دو اپلیکیشن

مسلما بهترین ویژگی در گوشی های App Pairs ،Samsung است که اجازه می‌دهد شما به سرعت دو برنامه ی کاربردی را در کنار همدیگر راه‌اندازی کنید. این امکان برای گوش دادن به موسیقی بسیار عالی است. برای ایجاد این امکان، در هنگام استفاده از نقشه گوگل، هنگام مرور وب، یادداشت ‌برداری کردن، یا هنگام تماشای تلویزیون و….، نوار سفید کوچک در سمت چپ صفحه را بکشید، به قسمت Edit رفته و یک جفت app را بر روی صفحه بعدی انتخاب کنید. برای استفاده ی حتی بهتر از این قابلیت می توانید با انتخاب دکمه gear icon در گوشه ی پایین صفحه، میانبرهای خود را به contacts list ،reminders ،clipboard و چیزهای دیگر اضافه کنید.

راه اندازی سیستم استفاده همزمان از دو اپلیکیشن

راه اندازی سیستم استفاده همزمان از دو اپلیکیشن

۱۳- فعال سازی امکان استفاده از گوشی با یک دست

اگرچه قرار بود سامسونگ One UI با قرار دادن آیکون های پر استفاده در گوشه سمت چپ صفحه، استفاده از گوشی با یک دست را آسان تر نماید اما باز هم بسیاری از اپلیکشن ها باقی می مانند که دور از دسترس می باشند. راه اندازی امکان استفاده از یک دست برای کار با گوشی سامسونگ به شما کمک می کند که از نواحی قابل دسترسی در صفحه ی نمایشگر گوشی تان استفاده ی مفید داشته باشید. برای راه اندازی این امکان کافی است به قسمت Settings > Advanced features > Motions and gestures بروید و سپس Onehanded mode را انتخاب نمایید. با کشیدن از گوشه ی بیرونی صفحه به سمت داخل نمایشگر این امکان را همانند عکس فعال نمایید. همچنین با کشیدن گوشه صفحه به سمت بیرون دوباره به حالت اولیه برگردید.

فعال سازی امکان استفاده از گوشی با یک دست

فعال سازی امکان استفاده از گوشی با یک دست

۱۴- استفاده از Google’s Message و Clock apps

برنامه‌های پیام رسان گوگل و برنامه‌های ساعت سامسونگ خوب هستند، اما نسخه‌های جدید گوگل ویژگی‌های دیگری ارائه می‌دهد که می‌توان آن‌ها را به جای امکانات قبلی به کار برد. به عنوان مثال گوگل به شما اجازه می‌دهد تا با مراجعه به messages.android.com، متون را از کامپیوتر خود دانلود و ارسال کنید، در حالی که ساعت گوگل به شما اجازه می‌دهد که از طریق Google، Pandora، یا music موسیقی را از طریق گوگل دریافت کنید و بشنوید.

استفاده از Google’s Message و Clock apps

استفاده از Google’s Message و Clock apps

۱۵- راه اندازی سیستم درخواست کمک ها اورژانسی SOS

برای مواظبت از خود در مواقع اضطراری می توانید ویژگی امکان SOS را راه اندازی کنید تا به وسیله سه بار فشار دادن سریع و پشت سر هم دکمه power button، با لیست تماس هایتان ارتباط برقرار کنید و همچنین می توانید یک پیغام صوتی و یا عکس از دوربین جلو و یا عقب بفرستید. برای استفاده از این امکان و راه اندازی باید به قسمت Settings > Advanced features > Send SOS Messages بروید. شما باید حداقل یک شماره به بخش تماس های ضروری تان اضافه کنید تا این امکان راه اندازی شود.

راه اندازی سیستم درخواست کمک ها اورژانسی SOS

راه اندازی سیستم درخواست کمک ها اورژانسی SOS

منبع: greenbot

منبع : kookmobile.com